Tot nu toe is het nog niet mogen gelukken, eene zoodanige regeling te treffendat ook in de IIde en de IIIde klasse de gymnastieklessen tusschen de schooluren gegeven worden. Daar de leeraren in de wiskunde gaarne één uur 's weeks meer beschikbaar gesteld zagen voor het onderwijs in de meetkunde in de IIHe klasse, is het aantal lesuren voor rechtlijnig teekenen voor die klasse van 2 tot I teruggebracht, zoodanig, dat iedere afdeeling dier klasse nu afzonderlijk één uur onderwijs ontvangt in dat vak, in plaats van, zooals vroeger, twee uren gezamenlijk. Het vrijge vallen uur wordt uitsluitend besteed voor het oplossen van meetkundige vraagstukken. Ook de lessen in het handteekenen in de Ilh'e klasse zijn met den aanvang van den nieuwen cursus gesplitst, waardoor den betrok ken leeraar 's weeks één lesuur meer wordt opgedragen. Door de leerlingen der school werd den Directeur eene som gelds ter hand gesteld, zijnde de opbrengst van een door hen gegeven feest, als eerste bijdrage tot de stichting eener schoolbibliotheek. Dit bedrag werd vermeer derd door eene gift der Commissie, en daarvoor werden leesboeken aangeschaft. Van de ge legenheid tot het verkrijgen van leesboeken wordt een ruim gebruik gemaakt. I!. Burger-Avondschool. Personeel. In de vergadering van den Gemeenteraad van 18 Mei werd de aanstelling van den heer H. J. Bolderman als leeraar in de wiskunde en van den heer J. J. Stoel als leeraar in de werktuigkunde weder voor één jaar ge continueerd op de vroegere voorwaarden. Den hulpleeraar J. UlTERWljK werd opge dragen meerdere avonden bij het onderwijs in het rechtlijnig teekenen aan de Burger- Avondschool te assisteerenhetgeen zonder onbillijkheid kon geschiedennu hij ontslagen was van de verplichting, zijne diensten bij het teekenonderwijs op de Hoogere-Burger- school te verleenen. Leerlingen. Het aantal leerlingen op 31 December 1895: Klasse I 31 leerlingen waarvan 12 niet het volledig onderwijs volgden. II 10 Hl S Totaal 66 leerlingen. Van de 20 leerlingen der IVde klasse woon den er 3 de lessen bij in het handteekenen en boetseeren5 die in het handteekenen, 4 die in het rechtlijnig teekenen, 8 die in het hand- en rechtlijnig teekenen. Vóór het einde van den cursus verlieten 7 10 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 101