8 3 der geslaagden zijn student aan de Po lytechnische schoolis student aan de In dische inrichting te Delft, 2 zijn op een han delskantoor geplaatsti studeert voor het eindexamen der gymnasia I studeert voor het examen van Surnumerair bij de posterijen, 2 zijn geplaatst bij de Trans vaalsche-Spoorweg- Maatschappiji studeert voor het examen van surnumerair bij de registratie. De leerling, die na op het einde van den cursus 1895/96 voor het eindexamen geslaagd te zijn, nog een jaar enkele lessen in de klasse volgde, omdat hij nog te jong was, zich aan het examen voor de Kon. Milit. Academie te onderwerpenis na afgelegd examen tot die inrichting toegelaten voor Artillerie O. I. De vrijwillige oefeningen in den wapenhan del worden bijgewoond door 2 leerlingen uit de IWe klasse, terwijl 6 leerlingen, waarvan 4 uit de IV'le klasse en 2 uit de Vde klasse deelnemen aan de oefeningen voor het reserve kader. Van deze hebben 2 leerlingen der IVdo klasse en 2 der V^e klasse reeds eene verbintenis aangegaan. De theoretische lessen worden gegeven in een lokaal der school. Leermiddelen. De gewone aanvulling der leermiddelen en gebouw. heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad. In den loop van het jaar is de achtergevel van het gebouw geverfd, 9 Plen groot gedeelte van de oude school B is aan het gebouw der Hoogere-Burgerschool toegevoegd. Daardoor is het aantal lokalen met drie vermeerderden wel met eene ruime docentenkamer; eene werkplaats voor den Amanuensis en een lokaal voor de lessen in de natuurlijke historie. Tevens is er in den gang, die vroeger bij school B behoorde, gele heid gegeven tot het bergen van jassen en hoeden voor de leerlingen, die in de beneden lokalen onderwijs ontvangen. De ruimte liet niet toe, daar ook de gelegenheid te geven tot het bergen dier kleedingstukken voor de leerlingen, die in de bovenlokalen onderwijs ontvangen. De speelplaats is volkomen ontoereikend om zelfs een gering aantal leerlingen de ge legenheid tot verpoozing te schenken. Nu in het oude gebouw van school B geen onderwijs meer gegeven wordt, zal er wel geen bezwaar zijn, de schutting der speelplaats zóódanig te verplaatsen, dat eene grootere oppervlakte voor de leerlingen beschikbaar worde gesteld. Mededeelingen. De gymnastieklessen voor de pte klasse worden sedeit den aanvang van den nieuwen cursus tusschen de schooluren gegeven. Daardoor werd het aantal lesuren in de Wis kunde in de Iste klasse van 8 tot 6 terugge bracht, hetgeen zonder schade kon geschieden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1896 | | pagina 100