openbare scholen behaalden eene akte Aan school A: Mej. C. J. F. Vetter, de hoofdakte. Aan school E: de heer W. Meijer en Mej. G. M. Brinkman, de acte voor Fransch (L. O.) Aan school HMej. M. J. E. van de Velde, de hoofdakte De heer L. K. Kumpe die den isten December zijn dertig jarig jubilé vierde bij het Openbaar onderwijs in deze Gemeente, werd met ingang van dien datum in het genot gesteld van de verhooging, als bewijs van bijzondere tevredenheid, uitsluitend op voordracht der Commissie te verkenen. De heer J. COLMJON, onderwijzer aan school B/C en Mejuffrouw J. G. H. HARBACH, onderwijzeres aan school E, werden wegens drie jaren onafgebroken dienst respec tievelijk bevorderd tot de hoogste en de tweede klasse. De inrichtingde gang en de resultaten van het onderwijs op de verschilende scholen zijn bevredigend, het onderwijzend personeel doet, ieder naar zijne krach ten, zijn plicht. De wenkden jongeren onderwijzers in het vorige verslag gegeven, schijnt goede vruchten te hebben gedragen. In den loop van het jaar werd door de heeren Dr. B. C. Goudsmit en Dr. H. M. D. van Riemsdijk een cursus geopend in de natuurwetenschappen, uitsluitend toegankelijk voor leerlingen der zevende en achtste klasse van school A. De eerste gaf twee uren 's weeks, de laatste een uur s weeks onderwijs. Deze cursus werd zeer getrouw bezocht door alle veertien leerlingen dier klassen. De oprichting van dien cursus was een uitvloeisel van den wensch van vele ouders van leerlingen 9 dier school, dat het onderwijs in de natuurwetenschap pen op school A meer tot zijn recht zou komen. Het getuigschriftverklarende dat de lagere school met vrucht is doorloopen, werd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan I leerling van school Aaan 7 leerlingen van school F en aan 5 leerlingen van school I. De Heer Mr. J. B. SöLNERdie wegens zijne benoeming tot Wethouder, zijn ontslag had gevraagd als lid der Commissie, werd in de Raadszitting van 1 April als zoodanig eervol ontslagen. Hoewel de beweegredenen eerbiedigende, die hem noopten niet langer deel te nemen aan de beraadslagingen der Commissie, zag de Commissie hem slechts noode vertrekken. Een aantal jaren had zij het voorrecht met hem samen te werken in het belang van het onderwijs en van zijne adviezen te genieten. De Commissie vleit zich, dat dezelfde liefde voor het openbaar Onderwijs hem in het College van Burgemeester en Wethouders blijft bezielen. In zijne plaats werd in de Raadszitting van 6 Mei be noemd de heer C. Bijl. Ook voor het ingetreden jaar roept de Commissie met vertrouwen den steun in van het Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd, A. G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. ZUTPHEN 4 Februari 1896.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 87