Kti to De vrijwillige oefeningen in den wapenhan del worden bijgewoond door 7 leerlingen waarvan 1 uit de Rte Klasse, 2 uit de IDe Klasse3 uit de IIIde Klasse en 1 uit de Vde Klasse, terwijl 5 leerlingen, waarvan 2 uit de IIIde en 3 uit de Vd° Klasse, deelnemen aan de oefeningen voor het Reserve-Kader. De theoretische lessen worden gegeven in twee lokalen der school. Leermiddelen De gewone aanvulling der leermiddelen en Gebouw. heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad. Het gebouw is behoorlijk onderhouden en bevindt zich in goeden staat. Het verven van den achtergevel van het gebouw is echter dringend noodig. In den loop van het jaar werd in enkele lokalen de werkmuur veranderd, ten einde het licht van links te doen inval len. In de handteekenzaal valt het licht ech ter nog van rechts in. Het is dus noodig, dat daar de banken worden omgezet. Voort durend wordt geklaagd over het gaslicht in de beide teekenzalen. Wenschelijk is het, dat de gasleiding door het gebouw aan een gron dig onderzoek worde onderworpen en zoo noodig vernieuwd worde. Eene vervanging- van de daar aanwezige branders door branders van beter gehalte is tevens een dringende eisch. Bovendien is het noodigdat de wijze, waarop de kappen aan de gastoestellen be vestigd zijn, verbetering ondervinde, De behoefte aan uitbreiding der lokaliteiten heeft zich in het afgeloopen jaar weder ten duidelijkste geopenbaard. Het is zeer tot schade van de natuurkundige instrumenten, dat de instrumentenkamer tevens werkplaats voor den amanuensis is. Niettegenstaande de amanuensis voortdurend met den meesten ijver zorgt voor het onderhoud der verzameling lijdt deze aanmerkelijk schade ten gevolge van de hoogst ongunstige omstandighedenwaarin zij geplaatst is. Eene nieuwe werkplaats voor den amanuensis behoort dus tot de allernood zakelijkste eischen. Evenzoo wordt dagelijks het bezwaar on dervonden, dat het onderwijs in de Plant- en Dierkunde moet gegeven worden in het lo kaal der Scheikunde. De leeraar in de Plant en Dierkunde is gedwongenzoo dikwijls het lokaal der Scheikunde bezet is, zijn toevlucht te zoeken in ée'n der op dat uur niet bezette lokalendiehoe geschikt ook voor het ge wone onderwijs, totaal ongeschikt zijn voor het onderwijs in de Plant- en Dierkunde. Voortdurend moeten ook de hulpmiddelen voor dat onderwijs door het gebouw heen en weer gedragen wordenom nu eens in het ée'ne dan weder in het andere lokaal ge bruikt te worden. Daarbij komt, dat alleen de grootst mogelijke welwillendheid en lank- 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 79