6 Achten wij ons boven in de leerlingen verplicht eene te geringe belangstelling bij sommige leerlingen in het vak de Wiskunde te memoreeren zoo meenen wij hier onze zienswijze omtrent het leerplan in dat vak, zooals dat is vastgesteld bij Kon. Besluit van 21 Juni 1887 (St. No. 105) niet te mogen verzwijgen, hopende daartoe medetewerken tot eene onzes inziens gewenschte beperking der meetkunde voor Diploma A, tot het voor de vier eerste klassen voorgeschrevene met herhaling daarvan in de sde en 6de Klasse. Zonder het nut van het onderwijs in de hoofdbe ginselen van de Wiskunde ook voor aanstaande Juristen en Theologen in het minst te ontkennenis het onze ondervindingdat aan de thans daarvoor gestelde eischen door de meesten hunner bezwaarlijk kan worden voldaan, en dat daaraan dan ook bij de eindexamens allerminst streng de hand wordt gehouden. In dat laatste nu vinden helaas maar al te veel leerlingen eene gereede aanleiding tot een minimum van inspanning, wat voor den leeraar niet anders dan hoogst ontmoedigend kan zijn. Stelt men dus prijs op den ontwikkelenden invloed bij de leerlingen en op eenaan alle eischen voldoende, onderwijskrachtdan is eene wijziging van het leerplan in bovengenoemden zin onzes inziens urgent. Door de niet bevordering van den eenigen adspi- 7 rant voor Diploma B tot de 6de Klasse kwamen daarin de lessen in natuur en scheikunde tijdelijk te vervallen. Het programma der lesuren werd zoodanig gewij zigd, dat voor elk der Klassen, die daaraan deel nemen de Gymnastiek thans op de daarvoor meer geschikte uren vóór 's middags 4 uur wordt gegeven eene regeling, die met gunstigen uitslag werd bekroond, daar die hoogst nuttige lessen nu zonder uitzondering geregeld worden bijgewoond. Aan het Hebreeuwsch werden wekelijks vier uren besteed en wel in de 5de en 6du Klasse ieder 2 uur. Het getal leerlingen voor ieder dier klassen bedroeg voor de groote vacantie 1in den nieuwen cursus 2. Buiten het programma en den rooster der lesuren werd, evenals het vorig jaar, door den Rector nog weke lijks n/2 uur in de 6de Klasse A besteed aan het lezen van Thucydidesen door den Conrector het on derwijs in die Klasse nog aangevuld met een uur 's weeks Antiquiteiten. Voor de bibliotheek werden dit jaar aangekocht de navolgende werken Herodotus editie Stein. Athenaeus Kaibel. Plato Didot. Kiepert Fornae Orbis antiqui. benevens de in ons vorig verslag opgegeven tijdschriften,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 73