4 en i tot de 4de Klasse, terwijl 1 van de tot de ist« Klasse toegelatenen daarvan bij den aanvang van den cursus geen gebruik maakte. Op 2 September vroegen nog 4 adspiranten de toelating en wel 3 voor de iste Klasse, waarvan er 1 moest worden afgewesen en 1 tot de 2de Klasse, die voorwaardelijk in die Klasse werd opgenomen. Daar bij den aanvang van den cursus 1895/96 twee leerlingen nl. de niet tot de 3de Klasse bevorderde en een der tot de 5de Klasse toegelatenen niet terug kwamen, ving die cursus aan met 53 leerlingen, verdeeld over de verschillende klassen als volgt: in de i3te Klasse 10 Als uitslag der bovenvermelde door de leerlingen afgelegde examina blijkt: dat van de 52 examinandi slaagden 40, voorwaardelijk 8terwijl 4 bleken niet aan de gestelde eischen te kunnen voldoen. Bij enkele leeraren liet in sommige Klassen de orde nu en dan te wenschen over, tengevolge waarvan op één leerling uit de 4de Klasse de straf eener tijde- 5 lijke verwijdering moest worden toegepast. Doch overigens valt daarover niet te klagen en werd het onderwijs in de meeste vakken met lust en ijver door de leerlingen gevolgd. Wij betreuren het echter in hun belang, dat zulks niet kan worden getuigd voor al de vakken, te velen helaas, al blijven ze gelukkig in de minderheid bepalen hunne krachten te uitsluitend tot de zoogenaamde hoofdvakken en beschouwen de ove rige als werkelijke ^//vakken, terwijl bij sommigen maar al te zeer tegenzin tegen de wiskunde merkbaar»is hun gebrek aan lust en ijver voor dat vak trachten zij dan achter een voorgewend niet kunnen te verbergen. Een noodzakelijk gevolg daarvan isdat het on derwijs in die vakken niet bij allen het gewenschte resultaat oplevert. 4. Onderwijs. Daar Dr. Brants op 4 Februari ons voor goed verliet en zijn opvolger Dr. VAN RIEMSDIJK niet vóór na de Paaschvacantie in functie kon treden, werden de voor het onderwijs in de Natuurlijke Historie be stemde uren zooveel mogelijk door eenige andere leer aren en rector aangevuldaan hen zij daarvoor hier een openlijk woord van dank gebracht. Overigens werd het onderwijs geregeld gegeven en ontvangen. 11 11 ^dc JO ii ii 3de 11 9 11 11 4do n 11 v 11 5de 11 7 ,1 ,1 6de 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 72