[3^ 8 dit onderzoek was zeer ongunstig, zoodat de pomp moest afgekeurd worden en U in overweging werd ge geven, haar voor het publiek te sluiten. Verder werd door den Secretaris, op Uw verzoek, ook het water on derzocht van de pompen in de Beukerstraat en de Naadzak, waarvan het eerste eenigszins te wenschen overliet, doch het laatste van uitstekende kwaliteit bleek te zijn. Het water van de gemeente-waterleiding werd bij herhaling onderzocht en bleek steeds aan de eischen te voldoenterwijl ook de toestand van de prise d'eau in den besten staat bleek te zijn. Het onderzoek van het email van ijzeren pannen werd voortgezet en leverde gunstige resultaten op. Te vens werden in het afgeloopen jaar door de Commissie proeven genomen omtrent het loodgehalte van het glazuur der aarden pannen. Van een groot aantal onderzochte monsters bleek slechts in één eene tame lijke hoeveelheid lood en in twee onschadelijke hoeveel heden voor te komen, terwijl de overige geheel vrij daarvan waren. De gezondheidscommissie had in het afgeloopen jaar een groot verlies te betreuren door het overlijden van haren hooggewaardeerden Voorzitter, Dr. H. W. VAN Rhijn, die, van de oprichting af, en zelfs nog op hoogen leeftijd steeds met grooten ijver als lid en /3S- 9 Voorzitter der Commissie werkzaam was. In zijne plaats werdop onze voordrachtdoor den gemeenteraad tot lid der Commissie benoemd: Dr. A. J. VAN Rhijn, die deze benoeming heeft aangenomen. De leden, die met i Februari j.l. periodiek moesten aftreden, zijnde de heeren Dr. A. J. van Rhijn, Dr. A. J. C. Snijders en A. R. Witkop werden als zoodanig door den Ge meenteraad herbenoemd en namen die benoeming aan. De heer Tjeenk Willink werd, in plaats van ons overleden medelid, tot Voorzitter gekozen en liet zich die keuze welgevallen. Namens de Gezondheidscommissie, Dr. A. J. C. SNIJDERS, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 69