n<5> bespreking met de eigenaars heeft plaats gehad, waarbij- dezen verklaarden wel te willen medewerken om de onreine toestanden te verbeteren, doch dat zij daaraan ig konden veranderen, als de bewoners niet zelf medewerkten om de woningen in zindelijken staat te houden. Tengevolge van klachten over den slechten en onvoldoenden toestand der woningen van Ph. J H S teijsel gelegen aan den Emmerikschenweg naast den Vredenberg, besloot de Commissie een uitvoerig onderzoek omtrent den toestand dier woningen in te stellen, waarmede de heeren Snijders en Uiterwijk zich belastten. Dezelfde woningen, negen in aantal, waren reeds vele jaren geleden, in 1876, door onze Commissie onderzocht en reeds toen werd aan den Gemeenteraad voorgesteld, ze onbewoonbaar te verkla ren, doch zonder gevolg. Het onderzoek leverde ook nu weder een zeer ongunstig resultaat op en van de uitkomst werd U mededeeling gedaan bij missive van 9 October 1895, No. 132, terwijl wij U tevens drin gend verzochten een voorstel tot onbewoonbaarverkla- nng bij den Gemeenteraad in te dienen. Mogen wij de berichten in de Zutphensche Courant als juist beschouwen, dan is door U werkelijk een zoo danig voorstel bij den Gemeenteraad ingediend en heeft 3 STEIJSEL, gebruik makende van zijn recht om tegen dat voorstel bezwaren in te dienen, zijne verwondering te kennen gegevendat de Gezondheidscommissie niet reeds eerder bedoelde woningen afgekeurd heeft en verder opgemerkt, dat de bewoners altijd eene goede gezondheid hadden genoten. Wij zouden, indien ons advies over dat schrijven door U ware ingewonnen, U hebben gewezen op het, reeds boven vermelde on derzoek van het jaar 1876 en, wat het tweede punt betreft, dat o.a. in het jaar 1873 in die woningen eene ernstige epidemie van dysenterie heeft geheerscht, die zich over al de woningen heeft verspreid. En het is juist bij het heerschen van epidemische ziektendat zulke woningen gevaar voor verspreiding opleveren en met het oog op die mogelijkheid hopen wij thans bin nen een niet te lang tijdsverloop de beslissing van den Gemeenteraad omtrent dit punt te vernemen. Verscheidene malen heeft de Gezondheidscommissie hare aandacht gewijd op onreine toestanden, mestver- zamelingen enz. in deze Gemeente. Zoo werd hare medewerking ingeroepen tot verwijdering van eene gansche verzameling mest, met allerlei afval vermengd, welke tegen de woning van den heer UITERWIJK in de Halterstraat door diens buurman AalüERS was opgestapeld en waarvan het aalt en vocht door de 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 66