17.1 4 In de particuliere gebouwen In wiJ'k A496. 503. 416. So. Voor het Ziekenhuis en Lazareth worden van gemeen tewege geene tonnen verstrekt. Door het Bestuur van het O. N. Gasthuis zijn voor die Inrichtingen ijzeren tonnen is gebruik gesteld, gemerkt Z. en L. Van Gemeentewege worden zij dagelijks verwisseld. Voor de kazerne Waliën zijn 40 tonnen bestemd, gemerkt K. W. Uitsluitend voor gebruik bij besmettelijke ziekten zijn 20 ijzeren privaattonnen met daarbij behoorende dek sels, aangewezen. Deze tonnen zijn bruin geverfd. De dienst van het tonnenstelsel wordt verricht door 8 arbeiders en 3 voerlieden. Zes werklieden zijn belast met het verwisselen der tonnen, terwijl aan een arbei der is opgedragen het ledigen der tonnen en het lossen en laden der wagens op de mestplaats. Deze werklie den hebben een weekloon van f 7.—. Door een ar beider worden dagelijks de tonnen gereinigd, tegeneen weekloon van f 10.50. B C D E F 5 Het voerloon regelt zich naar de aannemingssom; om de 2 jaren heeft de aanbesteding daarvan plaats. Dagelijks worden ruim 550 tonnen verwisseld en wordt zooveel mogelijk zorg gedragen dat het transport vóór des n. m. i'/3 uur is geëindigd. Op de mestplaats worden de tonnen gereinigd. De meeste zorg wordt daarbij in acht genomenter wijl ruim gebruik van carbolzuur wordt gemaakt, wan neer de tonnen gereed staan voor het vervoer naar de woningen. Twee werklieden zijn belast om des avonds bij de slagers afval op te halen. Voor ieder gevuld karretje, door hen aan de mestplaats aangevoerd, genieten zij f 0.40. In 1895 werden 234 van die karretjes met af val aangevoerd, waarvoor 93,60 werd uitbetaald. Bedoelde afval wordt met andere specie tot compost verwerkt. Vier arbeiders van den reinigingsdienst doen des nachts dienst bij het ledigen van privaatputten. Zij genieten voor het vullen van iederen bak f 0.80, terwijl den voerlieden f 0,50 voor het vervoer van eiken bak wordt betaald. In dit jaar werden van Gemeentewege .SO privaatputten geledigd inhoudende 82 bakken beer en 61 bakken water. Voor het water ontvangt de Ge meente f 1,75 per bak, wat in 1895 eene inkomst was van f 106,75. 420. 2 61. V) v

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 63