44 Wegens de verplaatsing der petroleumloods werd een nieuwe toegang op de Hooge Losplaats gestraat. Ten behoeve der nieuwe fabriek van de firma Albers Co., werd een belangrijk gedeelte bij de Noorder- havenbrug verlegd en eene nieuwe straat gelegd bij den aanlegsteiger voor de fabriek en een bestraat voetpad langs den Marschweg. Op den Tadaniasingel werd een gedeelte van den grindweg door klinkerbestrating vervangen. Tot verbetering van den waterafvoer, werden op verschillende plaatsen riolen gelegd of bestaande ver lengd, als in den Deventerweg, Noorderhavenstraat, Apenstert, TouwslagersbaanOude Wand en Graaf Otto Singel. Het spuiriool langs de Veemarkt tot den vijver in het Coenenpark, moest opgegraven en gezuiverd wor den van de fijne daarin gegroeide haarwortelen der daar aanwezige boomen. De levering der benoodigde straatklinkers geschiedde, na gehouden inschrijving, door J. Terwindt. Voor de toeritten der nieuwe bruggen werden qui- nartkeiën geleverd door Alfred Dapsens. Met het Bestuur van het Burgerweeshuis werd eene ruiling van grond aangegaan tot verbetering van den toegang naar de Hagepoortstraat. De totale kosten hebben bedragen Voor gewoon onderhoudf 6130, Voor aanleg en verbetering „1231,81s Gedurende het jaar 1895 werden 166 aanvragen of kennisgevingen voor het bouwen of veranderen van werken aan of in den openbaren weg, behandeld, 45 10 perceelen werden afgebroken en door 8 nieuwe vervangen, terwijl 14 geheele nieuwe woningen werden bijgebouwd. Daarenboven werden gestichteen gebouw bevattende 8 woningen voor de stichting „Sarepta"; een nieuwe Zeepfabriek en 4 groote pakhuizen. Wegen en voetpaden. De verschillende wegen en voetpaden werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Met het gebruik van geklopte bazalt voor het onder houd der wegen wordt voortgegaan. Langs den Emmerikschen weg tot den Buitensingel werd eene nieuwe afrastering gesteld. Het gedeelte van den Marschweg bij de Zeepfabriek werd opgehoogd en op nieuw verhard. De kosten hebben bedragen f 3342,72. WaterleidingenBekenSluizen en Stuwen. De verschillende waterleidingen en beken werden met zorg nagegaan, onderhouden en schoongemaakt. De Polbeek werd over eene lengte van 1200 meter uitgediept, om daardoor eene betere afwatering te ver krijgen der Berkelweiden, waardoor de toestand aldaar werkelijk veel verbeterd is. Ook de Voorstondensche beek werd veel verbeterd door uitdieping en gedeeltelijke normaliseering. De werking van de waterleiding over de Marsch was

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 24