vaten, nieuw portaal, gang en zes lokalen en liet ver nieuwen der dakbedekking en plafonds. De bouw werd geregeld voortgezet en bij het einde des jaars voor de eerste maal voltooid opgeleverd. De verbouwde school bevat nu eene ruime vestibule, 6 lokalen voor 48 leerlingen, ruime gang, 13 privaten en urinoirs en de noodige brandstoffenbergplaatsen. Onder de aanbesteding was mede begrepen de ver nieuwing der gegolfde plaatijzeren dakbedekkingen van de onderwijzerswoning en van het lokaal tusschen de School en de Bewaarschool. Door de nieuwe indeeling kon dit lokaal voor school G gemist en ter vergrooting der bewaarschool worden afgestaan. In de onderwijzerswoning werden eenige kamers opnieuw geverfd en behangen en de buitenge vel geverfd. In school D werd het binnenverfwerk bijgewerkt en opnieuw vernist. Van scholen A en H werd een gedeelte der buiten gevels geverfd. In de Hoogere Burgerschool werden op de groote teekenzaal de teekentafels van sluitbare kastjes voorzien en verder de meubelen in verschillende klassen hersteld en geverfd. Boven een der lokalen van de Bewaarschool aan de David Evekinkstraat werden de dakbedekking en de goten vernieuwd. Overigens werden de gebouwen naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. De kosten van onderhoud der schoolgebouwen heb ben bedragen 43 Openbare Pompen. In September werd, op advies der Gezondheids-com missie, de pomp in de Barlheze gesloten. Het inge stelde onderzoek wees aandat het water van zeer slechte qualiteit en ongeschikt voor drinkwater was. De pomp op den hoek der Korte Beukerstraat, tegen het huis van Coenders, werd op dringend verzoek weg geruimd. De kosten van onderhoud hebben bedragen ƒ456,87. Straten, Pleinen en Riolen. Op het Oude Wand, in de Beukerstraat, in de Laar straat en in de Spittaalstraat, werd een gedeelte der keibestrating vernieuwd. Behalve talrijke min of meer belangrijke herstellingen werden de klinkerbestratingen op de markt bij het Postkantooreen gedeelte van het Oude Wand, de Beukerstraat, den Graaf Otto Singel en de Berkelbogen verlegd en gedeeltelijk ver nieuwd. Bij de Sareptastichting en bij de nieuw ge bouwde perceelen langs den Deventerweg werden nieuwe voetpaden gestraat, 42 Voor de bewaarscholen f 918,71 Scholen Lager Onderwijs 3328,08s Middelbaar Onderwijs 620,715 Hooger v, 72,8i5 Gymnastiek onderwijs 146,22 Voor het stichten van nieuwe scholen Laatste termijn School I 1469,50 11 y> v B/C 1728,60 Verbouwing School G 7720,68 Meubilair 2000,—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 23