36 HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommen, Werken en Inrichtingen. A. Gebouwen, eigendommen en inrichtingen, niet bestemd voor den publieken dienst. De in 1893 bij de ruiling met het Rijk teruggekre gen militaire gebouwen in de Rosmolensteegde zoo genaamde kazerne „Latijnsche School", werden opnieuw weder aan het Rijk afgestaan ten behoeve der Koloniale Reserve. Van Provisoren van het Burger Weeshuis werd het onder hun beheer staande gebouw en erf, gelegen aan het Rijkenhage, voorde som van/40000,aangekocht, met bestemming dit gebouw met aanhoorigheden aan het Departement van Koloniën in bruikleen te geven als Hospitaal voor de Reconvalescenten Compagnie der Koloniale Reserve. De voormalige ziekenstal, tijdelijk tot pakhuis ge bruikt, bleef in denzelfden toestand. De bad- en zweminrichtingen ondergingen belangrijke herstellingenvooral aan de kuipen, en werden geverfd. Het gebruik der zwem- en badinrichtingen op den IJssel blijft steeds toenemen. Gewenschte uitbreiding werd aangehouden, in verband met eene beslissing om trent het Hoornwerk. De buitengevels der verhuurde pakhuizen aan de IJsselkade werden geverfd. 37 De vier woningen aan den Vliegendijk werden af gebroken. Na de ontruiming der lokalen, tijdelijk voor school G gebruikt, werd de woning op het Oude Wand hersteld en opgeknapt en daarna opnieuw verhuurd en wel aan den heer Bientjes. De kosten van onderhoud der verschillende gebouwen, met inbegrip van die der bediening der bad- en zwem inrichtingen, hebben bedragen f 1967,84s. Gemeentegronden en Landerijen. Aan de firma Albers werd tot het plaatsen eener zeepziederij met woonhuis, verkocht een bouwterrein aan de noordzijde der Noorderhaven, kad. bekend in sectie A 110. 432, ter grootte van 2476 centiaren voor f 9285,—. Daarenboven werd aan die firma het aan grenzende terrein, tot aan den IJssel, voor 12 jaar ver huurd. Het laatste perceel bouwterrein in de Vijfmorgenstraat, kad. bekend in sectie C no. 569, groot 419 centiaren, werd bij inschrijving verkocht aan J. A. Garvelink voor f 970, De in het vorige verslag vermelde afstand van grond voor de stichting „Sarepta" kwam tot stand en werden de gebouwen voltooid. Aan Bredeveld in de Hoven werd een terrein, vroe ger door hem in 12 jarige pacht gebruikt, in koop af gestaan, groot 245 centiaren, voor f 260, Met H. van der Klip werd eene ruiling van grond aangegaan op den hoek van den Graaf Otto Singel in de Groensteeg, waarbij door hem aan de Gemeente

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 20