28 plaren verkocht, terwijl wij er eenige gratis toezonden aan hen die geregeld voortgaan, om onze verzamelin gen door geschenken te verrijken. Met het catalogiseeren der boekenuitmakende de bibliotheek dezer gemeente, werd voortgegaan. Een catalogus wordt daarvoor vervaardigddie niet alleen het voordeel zal aanbiedenom gemakkelijk en spoedig na te gaanwat er in de bibliotheek over een bepaald deel eener wetenschap voorhanden ismaar ook, door welke werken de verschillende schrijvers vertegenwoordigd zijn. De thans nog in gebruik zijnde catalogus kan dat niet; het systeem, waarnaar deze bewerkt is, maakt ook het zoeken in de bibliotheek zelve zeer lastig. Dit jaar werden weder aan enkele personen inlichtin gen uit het oud-archief verstrekt, terwijl velen door geschenken van hunne belangstelling in onze verzame lingen blijk gaven. Het oud-archief had in 1895 de volgende aanwinsten: 1. Het Valeboek der stad Zutphen (copie). 2. Afschrift van een gedrukt boekje, getiteld: „Stadregten van Zutphen, enz. Tot Arnhem, 1638." [Hierbij in Ordinantie van Richter Burghermees- teren Schepens ende Raet der Stadt Arnhem Beroerende de maniere van Procediren in Civile ende Criminele saken aldaer voor-vallende. Arn hem 1617.] 3. Gereformeerde Stadt-recht van Zutphen. Zutphen 1708. Doorschoten met papier, waarop aanteekeningen. 4. Korte Deductie, en aentoninge hoedanigh en ter 29 wat occasie de bestellinge van de Regeeringe van de Stadt Zutphen Aen het Volk, soo en als het uit Gildens en Compagnien is bestaende, wederge- keert is Gedrukt na de Copye van Joan van der Spyk, ordinaris Drukker der Graeffschap ende Stadt Zutphen. 5. Recueil der stadsresolutiën van Zutphen van 1650 tot en met 1699, bijgewerkt tot 1740. [Hierin mede a. Memorie van eenige stukken om te leggen tot narigtinge in de Cantzelerijeso en als die in den Jaere 1683 is vertimmert, en om te weeten waar die gelegt en te vinden zijn. b. Recueil van notabile resolutiën, genomen in de vergaderinge van de Magistraat der Stad Zutphen, begonnen met den jaare 1650 en zoo vervolgens tot 1797.] 6-7. Register op de memoriën en resolutiën boeken der stad Zutphen, begonnen met den jare 1700 en veertig (tot en met 1777). Twee deelen. 8. Register van alzulke brieven als op de brandka- mer der stad Arnhem berusten, en dewelke in genumereerde laaden verdeeld zijnde bewaard worden. [Dit handschrift uit de i8Jtf eeuw, afkomstig uit de bibliotheek van Herm. Schomaker, is zeer dege lijk bewerkt, bij menig stuk bevindt zich eene aanwijzing, in welk werk het in zijn geheel is afgedrukt.] 9. Reformatie der Landtrechten gebruijcken ende gewoontheden der Graefschap Zutphen van den 12 May A° 1604.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 16