18$ 2 No. 6 geplaatst aan de Havenstraat. Voorts 97 brandkranen op de waterleiding, waarvan de plaatsing is aangeduid door een merkglas in den tegenoverstaanden straatlantaarn, waarvan de zijde naai de brandkraan is geteekend met een rood geverfde letter B. Verder vier stel brandladders en brandhaken, een wagen met redmiddelen en een gereedschapswagen. De in het vorige verslag als noodzakelijk geachte pijpwellen in de Hoven werden met goed gevolg gemaakt en wel een aan den straatweg naar Voorst, tegenover de speelplaats der Bewaarschool, en een op den hoek van de Dijkstraat en de Achterhoven. Bij den nieuw opgerichten politiepost aan den Deventer- weg, werd een standplaats voor een tweeden slagen wagen voor de politie gebouwd, (f) In het aantal en den toestand der overige brand- bluschmiddelen kwam geene verandering. Een nieuw reglement van dienst voor de brandweer werd vastgesteld en aan de geaffecteerden uitgereikt, tevens met een uittreksel uit de politie-verordening en' een staat, aanwijzende de verschillende brandkranen in de gemeente. De inspectiën en beproevingen werden geregeld gehouden Personeel. De navolgende wijzigingen hadden plaats in het per soneel der brandweer 3 Van den slangenwagen No. 5 werden de tipperbrand- meester C. H. F. W öhrmann en de brandmeesters J. H. van Dijk en J. W. Ezerman vervangen door J. W. Ezerman als ópper-brandmeester en Gr. J. Hamer Hzn. en A. L. Mellink als brandmeesters. Bij de 3de Compagnie Weermannen werd de brand meester E. van Roek el vervangen door A J. Pasman. Rampen. Behalve eenige schoorsteenbranden, waarbij de brand weer geen hulp behoefde te verleenen, ontstond er een begin van brand in den Wittenhoed in de Barlheze, ten huize van-Krein Warner, door aanlading van roet. Op den 28sten Januari ontstond een vrij belangrijk uitslaande brand in het winkelhuis van Smit in de Beukerstraat, dat gedeeltelijk uitbrandde. Door de spoedige hulp der brandweer werd de brand binnen korten tijd geblusclit, niettegenstaande de ongunstige situatie en belending van het perceel. Op den 22sten Februari ontstond een zeer belangrijke uitslaande brand in de werkinrichting in de Spiegelstraat, bij of boven den eest, welke gebruikt werd voor het drogen van geteerd werk. Wegens de groote voorraad brandbare stoften in en bij het gebouw aanwezig, liet zich de toestand zeer ernstig aanzien. Gelukkig werd echter door den spoedig aangerukten slangenwagen, met behulp der waterleiding, en door de werking der beide spuiten van de Assurantie-Maatschappij, binnen korten Primo 1895 werd deze voorzien van een slangen wagen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 96