f84 /8. 2 V an de thans aanwezige leerlingen volgen er 15 den cursus in het timmeren en 4 in het meubelmaken, terwijl een leerling uit sluitend zicli toegelegd heeft op het draaien, om zich voor te bereiden voor de opleiding tot machinist. De avond-teekenlessen werden geregeld be zocht door 13 leerlingen der Werkschool terwijl daaraan tevens deelgenomen werd door 23 jongens, die reeds bij bazen in de ambachtsnijverheid geplaatst waren. Meer en meer vestigt zich de overtui- ging bij de Commissiedat bij toekomstige verandering in de inrichting der werkschool, dit teekenonderwijs het zwaartepunt der geheele school zal moeten zijn en dus met groote zorg zal moeten geregeld worden. De Commissie refereert zich overigens aan de voorstellen en inlichtingen, reeds vroeger aan eene Commissie uit Uw midden gedaan en gegeven. De cursus voor betalende leerlingen, be doeld m Art. 2 sub a van het Reglement, werd gevolgd door 10 leerlingen, waarvan verscheidene dit onderwijs zeer op prijs bleken te stellen. Materialen. Het verbruik van verschillende materialen bedroeg dit jaar ƒ382,285, waarvan aan ver koopbare voorwerpen werd verantwoord een 3 bedrag van f 242,61, zoodat aaii oefenings stukken en verlies eene som van f 139,675 moet geboekt worden. De gegeven uitbreiding aan de teekenschool, zoomede het maken van werkstukken voor de in dit jaar gehouden tentoonstelling van voorwerpendoor werklieden vervaardigd in hun vrijen tijd, zijn oorzaak van dit grooter verbruik dan in de vorige jaren. Onder den post verkoopbare voorwerpen is begrepen eene som van f 19,28 voor uitbreiding van inven taris gereedschappen enz. Bestuur. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering, daar bij de periodieke af treding ons medelid, de Heer D. Lijsex, in Uwe vergadering van 12 November 1894 werd herbenoemd. Het Bestuur voornoemd J. P. MIJDERMAN, Voorzitter. H. L. HAMER, Secret.-Penning meester.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 94