i 9 huis in de Halterstraat. Het schoolgeld bedraagt daar voor ieder kind t' 20 per jaar. Deze school wordt bezocht door een veertigtal kin- deren zij voldoet evenwel niet aan de behoefte. De Commissie deed daarom stappen tot wederop richting eener school als de opgeheven Bewaarschool op de Nieuwstad, en zij zag haar pogen met succes be kroond. De Gemeenteraad besloot in zijne vergadering van den 3 September, om aan de Commissie gedurende 12 jaren eene jaarlijksche subsidie te verleenen van f 1000 voor de wederoprichting en instandhouding eener Bewaarschool als de met po Maart opgehevene. Het is aan de Commissie gelukt om van het Gesticht Bornhof, voor f 400 per jaar, eene zeer geschikte loca- liteit te huren in de Bornliovestraat en uitkomende aan den Boompjeswal. Tegen Maart of -April kan de nieuwe school daar worden geopend. Het schoolgeld zal bedragen f 2,50 per kwartaal voor ieder kind. Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders van 6 November, werd op voordracht van de Com missiemet ingang van 1 Maart 1895, tot hoofd dier school benoemd mejuffrouw J. Piepers, eervol ontslagen hoofd der Bewaarschool op de Meuwstad. 3 In het personeel, werkzaam aan de scholen, kwam de volgende verandering: Mejuffrouw van den Toorn werd op haar verzoek met ingang van po J ulieervol ontslagen als helpster en als zoodanig werd aangesteld mejuffrouw Stapel. Over den ijver en de geschiktheid van het onderwij zend en hulppersoneel kan de Commissie hare tevreden heid betuigen. Het aantal kinderen die de scholen bezochten, bedroeg op 31 December 1894: Op den Paardenwal 475. In de Hoven 120. Van de leden der Commissie verzochten als zoodani"- hun ontslag: Mevrouw Cüperus- van Bijn, Mejuffrouw Erdbkink en de heer G. L. Tjeenk Willink. In hunne plaats werden door Burgemeester en Wet houders benoemdMevrouw van Otterloo-Fikkert Mevrouw Sandt tan Nooten-Keijser en de heer C. G- Lagerweij. Mevrouw Sandt van Booten heeft die benoeming niet aangenomen. In hare plaats werd benoemd Mevrouw Schukking-Dommers zoolat de Commissie thans is samengesteld als volgt De Heer F. II. Umugrove Voorzitter. J. B. Sölner Secretaris. O o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 92