De onderwijzers aan school D j tevens dienstdoende aan de avondschool van school Dgenieten eene bezol diging van f800 en f950, in plaats van, zooals vroeger, van f 800 en f 900. Tevens kunnen de jaarwedden der onderwijzers en onderwijzeressen worden verhoogd als bewijs van bij zondere tevredenheid omtrent, ijver gedrag en kunde, en wel a. Ingeval van tien achtereenvolgende jaren dienst aan ééne der openbare scholen in deze Gemeente en het bezit der hoofdakte sedert vijf jaren. In dat geval bedraagt de verhooging f 100,—. b. Ingeval van twaalf achtereenvolgende jaren dienst aan ééne der openbare scholen in deze Gemeente zonder echter in het bezit te zijn der hoofdakte. In dat geval bedraagt de verhooging f 150. De verhoogingen sub a en b worden uitsluitend toegekend op voordracht van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op liet Lager Onderwijs. De bezoldiging van de onderwijzers aan de avond herhalingsschool in school His van f50 op f80 ge bracht. De bezoldiging van het Hoofd der avondherhalings school in school E is op f 250 vastgestelddie van het onderwijzend personeel op f 100. De toelage, verbonden aan de betrekking van eerste onderwijzer, is van f50 op f 100 gebracht. Het schoolgeld voor school Adat voor de lagere 13 klassen f 32 voor de hoogere klassen f 40 bedroegis thans voor alle klassen op f 40,— gebracht. Het schoolgeld voor de hoogere klassen van school B/C is op f32,gebracht. Tevens is op de scholen A, B/C en D de reductie vervallen voor meer kinderen uit één gezin. Voor de scholen E, P, G en II wordt, zoo meer kin deren uit één gezin gelijktijdig dezelfde school bezoe ken voor het eerste kind het volle voor elk der vol gende het halve schoolgeld geheven. De volgende mutatiën in het onderwijzend personeel zijn het uitvloeisel der nieuwe verordeningen: De heer J. Lindeboom is eervol ontslagen als Hoofd van school B en overgeplaatst als hoofd van school B/C. De heer J. A. Vrugtman JBz. is eervol ontslagen als Hoofd van school C en overgeplaatst als Hoofd van school G. De heer J. A. Schutte is eervol ontslagen als Hoofd van school G (oud) en overgeplaatst als Hoofd van school I. Het onderwijzend personeel van school B is eervol ontslagen en benoemd aan school B/C. Mejuffrouw A. C. Kerlen en mejuffrouw C M Bae- rents zijn eervol ontslagen als onderwijzeressen aan school C en benoemd aan school B[C. De heer G. J. Nijenhuis is eervol ontslagen als on derwijzer aan school C en benoemd tot onderwijzer aan school G.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 90