10 betreffende het Lager Onderwijs achterwege gebleven zijn, en zoodoende veel noodeloos geschrijf zijn voor komen. De Commissie meent haar verslag niet te mogen ein digen zonder er melding van te maken, dat de lang durige voorbereiding voor de vaststelling en de invoe ring der nieuwe verordeningen in de twee vorige jaren, dank zij ook den krachtigen steun van Heeren Burge meester en Wethouders, tot een goed einde is gebracht, en dat hare voorstellen bijna geheel ongewijzigd door den Raad zijn aangenomen, en voor zooveel nooJig door Gedeputeerde Staten en H.M. de Koningin-Regentes zijn bekrachtigd. Tevens acht zij het niet ondienstig, de voornaamste wijzigingen in de Verordeningen in het kort in het licht te stellen. In de eerste plaats is de Vereeniging der scholen B en C tot eene nieuwe school B/C tot stand gekomen. In de tweede plaats is de school G van naam veranderd en thans school I geworden. Tevens is eene nieuwe school gesticht, met een schoolgeld van 0.25 per maand, die den naam heeft gekregen van school G. Het onderwijs in het Engelsch op de avondschool van school D, dat vroeger facultatief was, doch feitelijk uooit werd gegevenis definitief uit de verordening ver dwenen. In school E wordt gedurende vijf avonden 's weeks, in de maanden October—April, van 5—7 uren 's avonds eene avondherhalingsschool voor jongens gehouden. De 11 "cursus op die inrichting is een twee-jarige en omvat de vakken a, b, c, d, e, f en genoemd in artikel 2 der wet op het Lager Onderwijs. De benoeming van onderwijzers aan de avondher- halingsscholen is opgedragen aan Burgemeester en Wet houders- de onderwijzers worden telkens voor één jaar benoemd. Kinderen, in andere Gemeenten woonachtig, worden op de scholen niet toegelatenindien voor hen geene ruimte beschikbaar is of het onderwijs daaronder schade zoude lijden. De Hoofden der scholen zijn bevoegd kennis te nemen van handelingendoor de leerlingen buiten de school gepleegd en die te behandelenals waren deze in de school gepleegd. De leerlingendie de school hebben afgeloopen het onderwijs met vrucht hebben gevolgd en zich goed hebben gedragen, ontvangen bij het verlaten der school een ge tuigschrift. De jaarwedde van het Hoofd van school B/C is met f200 verhoogd en vastgesteld op f 2000, -j- 300 ver goeding voor huishuur. De heer J. A. Vrugtmax Jbz. geniet als Hoofd van school G eene bezoldiging van 1500, -j- f 300 ver goeding voor huishuur. De bezoldiging der onderwijzeressen aan school A, en van het onderwijzend personeel in de hoogere klassen van school B/C, is vastgesteld op f 700, f 800 en f 950, in plaats van, zooals vroeger, op 700, ƒ800 en ƒ900.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 89