c Het schoolverzuim op ce scholen E, E, Gen H, doch vooral op de twee laatstewas in de wintermaanden merkbaar hooger dan in andere jaren, tengevolge der inazelen-epidemie gedurende de maand October j.l. De volgende onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare en bijzondere scholen behaalden eene akte: Aan school A: mejuffr. L A. A. Albers, de hoofdakte. Bde heer M. J. Waale, de hoofdakte. G: mejuffrouw A. G. Akentsex, de akte Fransch (L. O.) 9 Mejuffrouw L. A. A. Albers en de Heer M. J. Waale werden, wegens het verwerven der hoofdakte, tot de twee de klasse bevorderd. De heer P. Hendriks, onderwijzer aan school F en mejuffrouw E. Vrugtman, onderwijzeres aan school 6r, werden wegens driejarigen onafgebroken dienst aan die scholen tot de tweede klasse bevorderd. De inrichtingde gang en de resultaten van het on derwijs op de openbare en bijzondere scholen zijn be- viedigend, het onderwijzend personeel doet, ieder naar zijne krachten, zijnen plicht. Wel zijn er onder de jon gere onderwijzers nog enkelendie de voorlichting en den steun van het Hoofd hunner school voortdurend behoeven, doch de Commissie vertrouwt, dat meerdere ervaring en ijverige studie hen zal leeren, de moeilijk heden te overwinnen, waarmede zij nog te worstelen hebben. Daartoe is echter in de eerste plaats noodig, dat zij welwillend en waardeerend de wenken aannemen en opvolgen van het Hoofd hunner school, iets wat bij enkelen nog zeer veel te wenschen overlaat. In de samenstelling der Commissie is geene verande ring gekomen. De heer Mr. J. B. Sölner, die aan de beurt van aftreding was, is in de raadszitting van 3 December 1894 als zoodanig herbenoemd. De vergaderingen der Commissie werden ook in het afgeloopen jaar door geen der beide schoolopzieners bij gewoond. Mare dit wel het geval geweest, dan zouden, naar de innige overtuiging der Commissie, de door hen gemaakte op- en aanmerkingen op de Verordeningen Verzuim. NAAM DER SCHOOL. School A B D E E G H Avondschool van school D Avondherhalingsschool in school E (1) Idem in school H (1). R. Kath. Jongensschool R. Kath. Meisjesschool Bijz. school voor Chr. nat. ond. Paardenwal Bijz. school voor Chr. nat. ond. Oude Want Bijz. school van den Heer C. R. Frowein 2) Zomcr- maande.n. pCt. 3,o 4,0 5,0 2.0 5,9 6.3 10,5 3.1 4.4 o,o onbeduid. Winter maanden. 4,0 1,8 4,2 pCt. 4.4 5.0 4.2 7.9 «,7 14,4 9,0 6.6 6.1 onbeduid. 4.7 3.5 4,0 3.2 onbeduid. Gemiddeld. 3.9 pCt. 4,2 5.0 3.1 6,9 6,5 12,8 6.4 5.5 6,1 onbeduid. 5,1 2,0 4,0 2.5 onbeduid. 1) Y) (1) Deze wordt alleen in de wintermaanden bezocht. (2) Deze is eerst 10 September j.l. geopend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 88