regelende liet Openbaar lager onderwijs, werd mejuffrouw M. J. E. van de Velde door lieeren Burgemeester en "Wethouders, in hunne vergadering van 7 December, voor één jaar aangesteld als onderwijzeres aan de avondher halingsschool in school ff. tijdens de vacature, ontstaan door het vertrek van mejuffrouw du Crocq werden op de avondherhalings school in school II de lessen waargenomen door mej. C. Bientjes. De Commissie stelt het op hoogen prijs, dat mejn. Bevelman, Heskes en Bientjes zich bereid hebben verklaard, tijdelijk haren tijd beschikbaar te stellen voor het waarnemen van vacatures. Daardoor is eene hoogst nadeelige stremming in het onderwijs voorkomen. Zij spreekt de verwachting uit, dat zij bij voorkomende vacatures even welwillend hare diensten aan het open baar lager ouderwijs in deze Gemeente zullen willen verleenen. Wegens het groot aantal leerlingen der le klasse van de avondschool van Dwerd tijdelijk voor den cursus 1894-1895 als onderwijzer aan de avondschool van school D aangesteld de heer B. S. Schortinghuis onderwijzer aan school H, die zijne betrekking den 17en September aanvaardde. Op de Eoomsch Katholieke jongensschool werd de heer J. H. Wermelink vervangen door den heer J. J. Th. van Lunenburg. De heer VYermelink vertrok den 16en Februari 1894, terwijl zijn opvolger eerst den len Juli j.l. in functie trad. Volgens mededeeling van het Hoofd der school mocht het, in weerwil van herhaalde oproe pingen zoowel vóór als na het vertrek van den heer Wermelink niet gelukken, de vacature vóór 1 Juli aan te vullen. De toestand der gehouwen en lokalen der openbare en bijzondere scholen is over het algemeen zeer bevre digend. (1) Daar tengevolge van de reorganisatie van school B en hare combinatie met school C, het gebouw aan de Nieuwstad verbouwd moest worden, werd school C den 29n Mei tijdelijk verplaatst naar de lokalen in het ge bouw der Gemeente op het Oude-Want. De schoolmeubelen en leermiddelen op de verschillende scholen verkeeren in zeer voldoenden toestand. De schoolbanken in school F zijn in den loop van het jaar geverfd. De Commissie betreurt het, dat de leverantie der leermiddelen voortdurend vertraging ondervindt. Maan den na den uitersten termijn voor de levering gesteld, is dikwijls een groot gedeelte der leermiddelen nog niet op de scholen aanwezig. De Commissie hoopt, dat het gelukken moge, maatregelen te beramen, om aan dien onhoudbaren toestand een einde te maken. Het aantal leerlingen op de scholen aanwezig, blijkt uit de volgende tabel: (1) Nu de nieuwe school I op den Tadama-Singe] voltooid is en eerlang in gebruik gesteld wordt, en het gebouw van school B/C reeds in gebruik gesteld is, acht de Commissie het overbodig, over de gebreken der oude gebouwen uit te weiden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 86