2 liet einde van het vorige jaar maakten reeds 28 leer lingen van dat onderwijs gebruik. Het aantal der openbare scholen is overigens onveranderd gebleven. Het aantal der bijzondere scholen is met éene school vermeerderd. Den 18den September werd door den heer C. R. Frowein vroeger Hoofd eener bijzondere school te Edeeene bijzondere school geopenddie op het einde van dit jaar 8 leerlingen telde. Het onderwijzend personeel der scholen heeft in den loop van het jaar de volgende veranderingen ondergaan. Op school B trad den len Maart in functie de heer G. J. Reerink, onderwijzer aan school F, in de Raads zitting van 4 December 1893 tot die betrekking benoemd. Op school C trad met 1 April in functie mejuffrouw C. E Baerents, onderwijzeres aan school G, in de raads zitting van 6 November 1893 tot die betrekking benoemd. Sprak de Commissie in haar vorig verslag den wensch uit, dat de cursus aan school D met één jaar zoude worden uitgebreidaangenaam is het haar te kunnen mededeelendat de Raad heeft goed gevondenaan dien wensch gevolg te geven. Die uitbreiding maakte de aanstelling van eenen onderwijzer aan die school noodzakelijkin de raadszitting van 27 Augustus werd tot onderwijzer aan school D aangesteld de heer A. Mellink die op 1 December j.l. zijne betrekking aan vaardde. Ten einde reeds dadelijk tot de uitbreiding van den cursus te kunnen overgaan, werd mejuffrouw 8. Revelman tot tijdelijke onderwijzeres aan school D aan- 3 gesteld, die van 1 September 1 December hare tij delijke betrekking heeft vervuld. Op school E werd de heer W. Meijer, wegens zijne benoeming tot onderwijzer 3e klasse in Ned. Indiëin de raadszitting van 5 Maart eervol ontslagen en in de raadszitting van 21 Mei j.l. werd in zijne plaats be noemd de heer J. van der Horst, die den len juni in functie trad. Op school F werd de heer G. J. Reerink die met 1 Maart zijne betrekking aan school F verwisselde tegen die van onderwijzer aan school B. vervangen door den heer A. K. Klaren daartoe benoemd in de raadszitting van 5 Februari 1894; deze trad den len April in functie. Op school G werd mejuffrouw C. E. Baerents, die met 1 April hare betrekking aan school C aanvaardde in de raadszitting van 8 Januari 1894 vervangen door mejuffrouw A. G. Arentsen deze trad den len April daarna in functie. Op school H werd in de raadszitting van 27 Augus tus j.l. in de plaats van mejuffrouw M. P. G. DU Crocq. die in de raadszitting van 11 Juni tegen 1 September j.l. eervol ontsligen werd, wegens hare benoeming tot onderwijzeres te Alkmaar, benoemd mejuffrouw M. J. E. van de Velde. Daar deze eerst met 1 December in functie kon treden, werd tijdelijk tot onderwijzeres aan die school aangesteld mejuffrouw A. Heskes die van 1 September 1 December j.l. hare tijdelijke betrek king heeft vervuld. Krachtens artikel 6 alinea 4 der nieuwe verordening,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 85