160 14 dering van 11 Juni werd in diens plaats be noemd de Heer G. Lijsen, die echter de be noeming niet heeft aangenomen. In zijn plaats benoemde daarop de Raad, in zijne vergadering 2 Juli, den Heer J. W. N. Cramer, Kapitein- ngemeur,^ die zich de benoeming liet welge vallen. Kort daarna namen alle leden der ommissie, met uitzondering van de HH. Cu pebus en Cramer, hun ontslag en werden in de Raadsvergadering van 24 Sept. benoemd m plaats van den Heer Dr. T. K. M. vonBaum- hauer (aftredend ulto Dec. 1896) de Heer Jhr. Mr. D. O. Engelen, Gh T. Bruijn (aftr. ulto Dec. 1896) de Heer Jhr. Mr. S. Laman Trip, Ch. M. Henny (aftr. ulto Dec. 1899) de Heer Dr. A. J. Oort, D. N. Labrijn (aftr. ulito Dec. 1899) de Heer G. C. Lagerweij, Mr. J. B. Sölner (aftr. ulto Dec. 1899) de Heer Dr. J. M. v. 't Hofp. Al de nieuw benoemde leden hebben de hun opgedragen betrekking aanvaard, terwijl zij uit hun midden den heer Cuperus tot oorzitter en den heer van 't Hoff tot Secre taris verkozen. Mededeelingen. In h,t .fSei„opeo Jaar is eindeljjk Je ang voornereide reorganisatie der Bur°-er- avondschool tot stond getomen De idem idem idem idem 15 deze materie aangewezen Raads-cominissie en en de C. v. T., die niet op alle punten een stemmig dachtenwaren het in dit opzicht eens, dat het aantal onderwezen vakken een groote inkrimping vereischte, zou de school aan hare bestemming beantwoorden. De toe stemming daartoe werd alzoo door B. en W. bij de Hooge Regeering aangevraagd en hierop volgde een Kou. Besluit van 9 Mei 1894 No. 49waarbij bepaald werd, dat aan de Burger-avondschool onderwijs zal gegeven worden in de "Wiskunde, de eerste beginselen der theoretische- en toegepaste Mechanica en der kennis van werktuigen, de eerste beginselen der Natuurkunde, de beginselen der Nederl.- taalhet hand- en rechtlijnig teekenen en het boetseeren. Bij hetzelfde besluit werd aan de gemeente Zutphen tot 1 September 1900 ontheffing verleend van de verplichting tot het oprichten eener Burger-dagschool. In de Raadsvergadering van 18 Juni werd daarop de Verordening op de regeling van het Middelb. Onderw. in deze gemeente met de door de Raadscommissie daarop voorgestelde wijzigingen in behandeling genomen en na een uitvoerig debat, vastgesteld. De voornaamste veranderingen zijn lo de bepaling van de leervakken der Burger-avondschool, zooals die in het boven-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 82