12 bestaande m boekwerken of teekengereed- ap uit het legaat-DiETZ, werden begiftigd 5 le9erllngen kla-e la, 2 van klasse ïb en 2 van klasse II. Voor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 80 leerlingen, waarvan 42 de school reeds vroeger bezochten. Daar klasse Ia by de nieuwe iege mg opgeheven was, werden de eischen voor de toelating tot de Ie klasse nu ongeveer ge ij - aan die, welke vroeger gesteld waren voor den overgang van klasse Ia tot klasse Ib, tengevolge waarvan ook zij, die niet be vorderd waren tot klasse Ib dit admissie-exa- men moesten afleggen. Het gevolg was, dat van de oud-leerlingen van klasse Ia 4 werden toegelaten tot klasse I en 2 werden afgewezen. Van de 38 nieuw ingeschrevenen werden 7 toe gelaten tot klasse I en 20 afgewezen. De overige 11 werden krachtens hun leeftijd zon der examen toegelaten tot de 4e klasse. Het getal afgewezenen is zoo bizonder groot, om dat de eischen aanmerkelijk verhoogd zijn en de candidaten niet in de gelegenheid geweest Maren de daarvoor vereischte kennis op te oen. De opening van den avond-herhalings cursus zal ongetwijfeld hierin groote verbete ring brengen. Een leerling is overleden en een wegens wanbetaling van de lijst afgevoerd 13 De indeeling der klassen was alzoo op ultimo December: klasse 1 26 leerl., waarvan 2 niet het volle dig onderwijs volgden. 4 4 3 14 5 Commissie van Toezicht. voor volledig onderwijs, a Heen handteek.en boetseer- rechtlijnig teekenen. lotaal 56 leerlingen. Drie leerlingen waren in het bezit van het getuigschrift voor wèl afgelegd eindexamen en zetten in de 4e klasse de oefeningen in het teekenen voort. Van de leerlingen wer den 5 door B. en \Vvrijgesteld van de be taling van schoolgeld en wel 4 bij vernieuw ing en 1 voor de eerste maal. Van 4 is het schoolgeld betaald door de C. van T. die evenzoo de teekenbenoodigdheden voor enkele onvermogende leerlingen bekostigd heeft, ter- vijl deze aan enkele anderen kosteloos van Gemeentewege verstrekt zijn. Het geringe bezoek van de 4e klasse heeft zeer de aandacht van de Commissie getrok ken; zij houdt die daarom gevestigd op het onderzoek naar de oorzaken van dit ver schijnsel. Op 6 April overleed het lid der Commissie de Heer Dr. D. Hulst. In de Raadsverga-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 81