6 lichaam, de overdrijving waarin jongelieden van dien leeftijd zoo licht schijnen te vervallen, schaadt de zeker niet minder noodige ontwikkeling van den geest. Tot handhaving van de vereischte tucht werd onze tusschenkomst slechts eenmaal ingeroepen. 4. Onderwijs. Het onderwijs wordt bij voortduring met lust gegeven en in den regel met opgewektheid ontvangen. Aan het Hebreeuwsch werden wekelijks vier uur be steed, nl. in de 5e en 6« klasse ieder 2 uur. Het getal leerlingen voor ieder dier klassen bedroeg vóór de groote vacantie 2, in den nieuwen cursus 1. Buiten het programma en den rooster der lesuren werd door den Rector nog wekelijks 1J/2 uur in de 6e klasse A besteed aan het lezen van Thucydides ter wijl de Conrector het onderwijs in die klasse nog aan vulde met 1 uur 's weeks Antiquiteiten. De bibliotheek werd dit jaar wederom verrijkt door aankoop van de volgende werken: Oratores Attici van C. Muller. Pausanias van L. Dundorf. Polybius Historiae, allen uitgaven van Didot. Plinius Historia Naturalis en van de Teubner editie Lucauus-Suetonius en Quintilianus be nevens de volgende tijdschriften: Berliner philologisch Wochenschrift Museum Archif für das studium der neueren Sprache en Mnemosyne. 5. Lokalen. Het gebouw bevindt zich bij voortduring in goeden staat en de lokalen voldoen aan alle billijke eischen van hygiene en paedagogie. De vrouwelijke concierge blijft met behulp van haar dochter hare goede zorg daaraan besteden en verder haren plicht naar eisch vervullen. Het College van Curatoren De Voorzitter Dr. T. K. M. vos BAUMHAUER. D. W. van ANDRIFGA de KEMPENAER. Zutphen, 1 Maart 1895. De Secretaris

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 74