Den ln October mocht de Heer L. J. van Hasselt, thans leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde den dag herdenken, dat hij gedurende 25 jaar aan het Gym nasium was verbonden. Wij meenden dien dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Des namiddags ten twee uur vereenigden Curatoren Leeraren en Leerlingen zich in de ruime, en voor die gelegenheid door de zorg der leerlingen feestelijk ge tooide, docentenkamer, waarna de jubilaris, door den Conrector en eenige leeraren binnengeleiddoor al de aanwezigen met gejuich werd begroet. De Voorzitter van ons College, die, hetzij hier mede gememoreerd, reeds vóór de benoeming van den jubilaris als curator fungeerde, sprak den Heer van Hasselt het eerst toe. In hartelijke en waardeerende woorden wenschte hij hem geluken hoopte dat van Hasselt even krach tig van lichaam en geest als thans, in het belang van het onderwijs aan het Gymnasium nog lang zijne lessen mocht blijven geven, waarna, als blijk van waardeering, namens curatoreneen stoffelijk aandenken aan dezen werd overhandigd. Vervolgens spraken de Rector en de oudste leerling der 6de klasse den jubilaris toe en vereerden hem, na mens leeraren en leerlingen, mede een souvenir aan dezen dag. Zichtbaar getroffen dankte de Heer van Hasselt voor al deze ondubbelzinnige blijken van waar deering, vriendschap en achting. Een en ander was ons een vernieuwd bewijs van den aangenamen en waardeerenden omgang, die er tusschen leeraren onderling en van dezen met de leerlingen aan het Gymnasium heersclit; een geest, die het onderwijs en de goede orde niet anders dan ten goede kan komen. Vóór het einde van het jaar werd Dr. M. A. Brants, leeraar in de Natuurlijke Historie, benoemd tot Burge meester van de gemeente Zelhemtengevolge waarvan hij ontslag als leeraar vroeg. De Raad verleende in het begin van dit jaar dat ontslag op de moest eervolle wijze. Door den Voorzitter van den Raad werd toen een woord van waardeering aan Dr. Brants gewijd, waarbij wij ons gaarne en ten volle aansluiten. Groot is het verlies, dat het Gymnasium door het heengaan van dien verdienstelijken en humanen leeraar lijdt, doch wij hopen, dat zulks door eene spoedige benoeming van een opvolger zoo goed mogelijk zal worden hersteld. 3 Leerlingen. Op 21, 22 en 23 Juni werd ten overstaan van de Heeren D™ J. P. Land, B. Symons en P. H. Schoute, respectievelijk Hoogleeraren aan de Hoogeschool te Lei den en Groningen, als gecommitteerden, het eindexamen gehouden. Daarbij werd aan al de 6 leerlingen der 60 klasse heJ verlangde diploma en wel aan 4 A en 2 B uitgereikt, echter niet dan nadat van, voor ieder di ploma, één der leerlingen een herexamen was geëischt. Voor de op 11 Juli en 3 September gehouden ad missie examens hadden zich aangemeld: O ia

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 72