10 de Berkelde toestand der grachten iu onze gemeente? uitstekend nioelit genoemd worden, deed bij de Gezond heidscommissie den wensc'n opkomendat die gunstige toestand voor goed mocht bestendigd worden en deed haar de vraag stellen, of het niet mogelijk ware om voortaan in onze grachten voortdurend stroomend water te houden. Ten einde de mogelijkheid daarvan te onder zoeken werd aan ons medelid, den heer Doijer, dood den Voorzitter verzocht aan deze zaak zijne aandacht te wijdenwaartoe deze zich bereid verklaarde. In eene der volgende vergaderingen ouzer Commissie werd door den heer Doijek een rapport over dit onder werp ingediendvergezeld van eene door hem vervaar digde situatiekaart, waarop de verschillende uitwateringen van de Berkel met de ligging der sluizen waren voor gesteld en in welk rapport, blijkens uitvoerige toelich ting, de mogelijkheid werd aangetoond om van het Berkelwater gebruik te maken tot geregelde spuiïng van de stadsgrachten. De Gezondheidscommissie was tot het instellen van dit onderzoek vooral geleid door de overweging, dat de onderhanden zijnde werken tot afwatering van de Berkel eene uitmuntende gelegenheid aanboden om het Berkel water, meer dan tot nu toe, dienstbaar te maken aan de waterverversching in deze gemeente. Voor eene krach tige spuiing bestaat juist door de toestanden op de Berkel in onze gemeente eene uitstekende gelegen heid en zij is voor de openbare gezondheid van de grootste beteekenis, ten einde de massa's vuil, die 11 zich anders in de grachten onzer stad ophoopen Weg te spoelen. Wij hadden dus de eer U, hij missive van den 21en Mei j 1. No. 123, onder toezending van het genoemde rapport met bijbehoorende situatiekaart, uit te noodigen het daarheen te willen leidendat eene overeenkomst gesloten worde met liet Berkelwaterschapwaarhij dit laatste zich verbindtde sluis aan den Houtwal slechts te openen in overleg met het gemeentebestuur en daar toe alleen over te gaan, als dit door hoogen waterstand gevorderd wordt. Geschiedt het openen der nieuwe sluis iu den Houtwal in het vervolg ook weer, zooals vroeger, op willekeurige tijdendan vloeit ook voortaan het Berkelwater weder nutteloos weg, zonder dat er gebruik van gemaakt kan worden voor het zoo hoogst wensclie- lijke spuien in de stad. Gaarne zien wij dus op ouze genoemde missive van den 21Mei 1894 te gelegener tijd Uw antwoord te gemoet. Daar met p° Februari 1894 de heeren G. L. Tjeenk Willink en Dr. W. Sneltjes volgens den bestaanden rooster moesten aftreden, werd door onze Commissie bij U eene voordracht van twee dubbeltallen ingezonden waaruit de aftredende leden door den gemeenteraad als zoodanig herbenoemd werden en die benoeming hebben aangenomen. De heer Doi.ter vroeg en verkreeg, wegens over plaatsing naar elders, tegen den l«n October j.l. zijn eervol ontslag als lid der Gezondheidscommissie, waarna deze bij U eene voordracht inzondwaaruit door den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 70