8 In ons bestuur kwam eene belangrijke verandering. Den Burgemeester, Jhr. H. A. D. Coenenwerd na melijk met ingang van den len October, ingevolge zijn daartoe gedaan verzoekeervol ontslag uit zijn ambt verleend. Een kort woord ter herinnering vinde hier zijn plaats. Jhr. H. A. D. Coenen was sedert 1851 Raadslid, later tevens Wethouder, en van 1865 af Voorzitter Uwer Vergadering. Wij zouden te uitvoerig worder hier een resumé te geven van het vele goededat onder het Bestuur van Jhr. Coeneu is tot stand gekomen, of waarin hij eene w; rkzaam aandeel heeft gehad. Het zij genoeg hier te meldendat de afgetreden Burgemeester zijne beste krachten wijdde aan de belangen der Gemeente; zijne voorlichting, gegrond op langdurige ervaring, mochten U en wij steeds op hoogen prijs stellen. Wij uiten hier deil wensch Jhr. H. A. D. Coenen nog lang als ingezetene dezer Gemeente te mogen be houden. Den 6en October kwam Uwe Vergadering bijeen tot ontvangst en installatie van den bij Kon. besluit van 29 September 1894, Xo. 21 benoemden Burge meester, den heer C. Storm Buijsing, Wethouder dezer Gemeente. ïoeu ZEdAb dien dag'uit Arnhem terugkeerdewaar hij in' handen van den heer Commissaris der Koningin de vereischte eedefi had 'afgelegd, werd het nieuwe Hoofd der Gemeente door eene Commissie uit Uw 9 middenaan het station ontvangen en in plechtigen optocht naar het Gemeentehuis geleid. In de Raadzaal werd ZEdAb door den oudsten wethouder, den heer J. G. Klaassenmet hartelijke woorden welkom gelieeten. De nieuw benoemde aanvaardde daarna zijn ambt met het houden eener toespraak. Hiet alleen Uwe Vergade ring, maar ook de ingezetenen, toonden dien dag hun sympathie met deze gebeurtenisdoor het uitsteken van vlaggen, aanbrengen van versieringen enz., waarbij de feestvreugde algemeen was. Vaste Raadscommissiën. Commissie voor de Gasfabriek en Waterleiding C. Storm Buijsing,- Voorzitter. Jhr. F. X. J. van Kispen. C. D. Muijderman. Commissie van Wetgeving C. Storm Buijsing, Voorzitter. Mr. J. Thooft Jhr. Mr. I). W. van Andringa de Ivempenaer. Mr. D. Engelberts. Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge. Commissie ran Toezicht op de Gymnastiekschool. Mr. J B. Solner, Voorzitter. Jhr. Mr.! D. W. van Andringa de Kempenner. Dr. I). H. Ort.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 6