96 H. Nijverheicf. tt. Fabrieksnijverheid en ambachten. De toestan:! daarvan bleef onveranderd. In liet afgeloopen jaar werdenkrachtens de wet van 2 Juni 1875 (Stbl. no. 95), door ons de navolgende vergunningen verleend 1. aan A. W. van Douwefirma J. Spruijt en O., tot het plaatsen van een gasmotor in zijn Stoom- steen- en boekdrukkerij. 2. aan H. Boom, tot het oprichten van eene runder slagerij 6. aan C. D. Mui/dermanom in zijne tabaksfabriek de bestaande stoommachine te mogen vervangen door een gasmotor 4. aan A. Meerstadt G. J. Senior's zoon, tot het op richten van eene sigarenfabriek met droogkamer 5. aan C. Schillemansfirma W. J. Thieme Co., tot plaatsing van eene gaskrachtmachine tot het drijven van de drukpersen in zijae boek- en cou rantendrukkerij 6. aan J. Dubbeling, tot oprichting van eene sme derij tot het verkappen van vijlen 7. aan J. H. Koersentot het oprichten van eene slagerijzouterij en rookerij 8. aan A. J. Klaassenorn in het voorste gedeelte der veestallingrundvee en varkens te mogen slachten j 6. aan C. L. Rambonnet, firma J. II. A. Wansleven 97 Zn., tot plaatsing van eene gaskrachtmachine, voor het drijven van de drukpersen in zijne boek en Courantdrukkerij 10. aan J. H. Koersen, tot het plaatsen van een gas motor, om daarmede in beweging te brengen de machinerieën ter bereiding van fijne vleeschwaren. Bij Koninklijk besluit van 11 October 1894, No. 17, werd, met vernietiging van het besluit van B. en W. van Zutphen. voorwaardelijk vergunning verleend aan de Directie der Protestantsche inrichting van Weldadig heid, tot het weder opbouwen van het gebouw der Werk inrichting en het daarin maken van eene droogkamer met lieetwaterverwarming;. b. Verveening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1894 f 10202,10, tegen f 11833,62 in 1893 en f 12423,87 in 1892. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XILandbouw en Veeteelt). Hiertoe belmoren in de eerste plaats de doekmarkten. 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 50