G4 deld 40 jongelieden deel, waarvan er 1 leerling van het Gymnasium en 2 leerlingen der Hoogere Burgerschool zijn. De oefeningen werden geregeld en inet veel lust bij gewoond; aan allen, die daarvoor in de termen vielen, kon een getuigschrift worden uitgereikt. In de kazerne „Latijnsche school" en in de Hoogere Burgerschool, zijn door de Gemeente lokalen afgestaan voor het practisch- en theoretisch gedeelte der oefeningen. In deze Gemeente zijn de volgende Seherpschutters- vereenigingen gevestigddie als zoodanig door den Koning zijn erkend, overeenkomstig het Kon. Besl. van 12 Mei 1867, (Stbl. No. 49). Neêrlands Koning, met 25 leden. St. Hubert, 15 Concordia25 Gelria41 De beide eerstgenoemde Vereenigingen hielden gere geld hunne oefeningen op de baan bij de „Laatste Stui ver" onder Gorssal. Door de leden der vereeniging Co icordia" wprd bijna in het geheel niet geschoten, tengevolge van den kou den natten zomer. De oefeningen door de leden van „Gelria" werden, wegens onveilig-verklaring der schietbaan bij het fort de Pol, mede geregeld gehouden op de baan bij „de Laatste Stuiver." 65 HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Voor geen der 7 alhier gevestigde Kerkgenootschappen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan. De volgende staat geeft een overzicht omtrent die Kerkgenootschappen. Door wijlen Mej. de Wed. H. Tolkamp, geb. Elias, werden aan de Diaconie der Evang. Luth. Gemeente en aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente, legaten be- besprokenresp. van f 50,— en f 500. Mede werden ten behoeve der Diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier legaten besproken: door wijlen Mej. W. H. Luijken Glashorst, een groot f 500,— en door wijlen den heer E. Wijers, een groot f 1000,—. Naam van het Aantal Aantal Kerkgenootschap. Kerken. Leeraars. Nederduitsch Hervormde Gemeente Evangelisch Luthersche Ge meente Doopsgezinde Gemeente Gereformeerde Gemeente Uoomsch Katholieke Gemeente Nederlandsch Israëlietische Gemeente Gemeente van Gedoopte Christenen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 34