56 der gebruik van sproeibaden a f 0.06 schijnt hiervan, na het in gebruik geven van kuipbadenoorzaak te zijn. Behalve het gewone dagelijksche onderhoud der ver schillende gebouwenhebben de voornaamste verbouwin gen en herstellingen bestaan in: Het wegnemen van den houten vloer in de keuken en liet aldaar leggen van een nieuwen tegelvloer, het gedeeltelijk bezetten der muren met tegels, en het plaat sen van eene gas-kookmachinehetgeen met het oog op de zindelijkheid en de kostengoede resultaten heelt opgeleverd. Het openbaar badhuis werd van binnen grootendeels geverfdhetgeen door de vaste werklieden van de inrichting, in eigen beheer werd uitgevoerd, daar jarenlange ondervinding geleerd heeft, dat schil derwerk, bij aanbesteding uitgevoerd, van veel mindere hoedanigheid is, en moeielijk en kostbaar toezicht 1100- dig maakt. Het rasterwerk tusschen den kantoortuin en dat van de dames-afdeeling werd vernieuwd en, in de plaats van het voorheen gebruikelijke teeren, met carbolinëum bestrekendaar het gebleken isdat die stof beter in het hout dringt en voor bederf behoedt, terwijl door teer alleen eene vaste, harde korst ontstaat, welke het verstikken van het hout veroorzaakt. Y rou wen-afdeeling In den dames-tuin werd eene overdekte kippenren met duivenvlucht geplaatst. Het dag-verblijf aan den tuin van de verpleegden der hoogere klassen werd geheel gerestaureerd. 57 Het privaat in het trapgat met vestibule werd ver bouwd en daarbij een luchtportaal aangebracht. Mannen-afdeeling De bintlaag over het dag-verblijf der onrustigen 4e kl. werd versterkt door het aanbrengen van ijzeren onder- slagbinten de vloer daarover werd vernieuwdde riet muren van de zich daarop bevindende singlerooins werden vervangen door muren van drijfsteen. Het privaat, gelegen aan en toegang hebbende uit het dagverblijf derde klassewerd afgebroken en daar voor een nieuw met luchtportaal gebouwd. Het nog bekaande gedeelte van het voormalige zieken huis werd van eene nieuwe kap met goten en lijsten voorzien. De oude glasramen werden vervangen door nieuwe en voor betere ventileering ingericht. Dit ge bouw' is bestemd voor de opname van verpleegden in het krankzinnigen-gesticht, lijdende aan besmettelijke ziekten. In den loop van het jaar werd een gedeelte daartoe reeds in gebruik genomenen daarna (na de ontsmetting) voortgegaan met de noodige herstellingen aan deuren, muren enz., en liet geheel op nieuw verven. De boerenerven werden in goeden staat onderhouden, terwijl aan de gebouwen de gewone reparaties plaats hadden. Ook de landerijenbosschen enz. werden goed onder houden en, waar noo.lig, verbeterd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 30