50 HOOFDSTUK V la Medische Politie. a. Toestanden welke invloed hunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging, wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het in dit verslag opgeno- mene aangaande straten, pleinen enz. en de bad- eil zweminrichtingen. h. Heerschende ziekten. In 1894 hebben de mazelen in deze Gemeente epide misch gelieerscht, en wel van 18 October tot 7 Decem ber. Het aantal aangetasten bedroeg 100, en het getal der aan die ziekte gestorven personen 4. Ook kwamen 6 gevallen van Febris Typhoidea voor, waaraan 1 persoon is overleden, 6 gevallen van Dipli- theritis, waaraan 2 personen zijn overleden en 1 geval van Typhus. Gevallen van Cholera zijn in deze Ge meente niet voorgekomen. In de buurten bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. 51 c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsenn.l. eene Algemeene Begraafplaats, aan den Warnsveld- schen wpg en eene Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Yipr- akkerweg. De eerste is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protesjanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Elke hopfdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de beide begraafplaatsen ter aarde besteld: Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten 347 Roomsch-Katholieken 81 Op de begraafplaats voor Israëlieten 0 434 Zie verder hiervorenbladz. 49. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aau het door Provisoren van het Oude en Hieuwe Gasthuis ingediend verslag over 1894, ontleenen wij het volgende Iu het Ziekenhuis en Lazareth werden in het geheel gedurende het jaar 1894 verpleegd 330 personen, en wel 160 mannen en 170 vrouwen. Yan deze personen waren 30 elders woonachtig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 27