48 gang van het O. en N. Gasthuistevens werd er een sproeikraan geplaatst voor het besproeien der grasvelden en bloemen. Een gedeelte van de eikenboornen aan den Berkelsingel werd verplant, wegens het verleggen van dien singel en het bonwen van huizen aldaar, doch daar die booinen te oud waren, en de verplanting wegens de gas- en waterleidingsbuizen niet kon geschieden zooals het behoorde, zjjn er verscheidene gestorven. De kosten van verplanten hebben f 84 bedragen. De liooge terp, waarop vroeger in het Artillerie-park het voormalig Fourage-magazjjn stond, werd tot op ruim 9 M. ~{- A.P. afgegraven, en met den af komen den grond een gedeelte van de thans aan de Gemeente toebehoorende lage bermen van dat terrein opgehoogd. Op de grens van Rijks- en Gemeentegrond werd een doornen haag geplant en over het deel der Gemeente een voetpad aangelegd. Yoor aanplanting in de weidelanden werden aange kocht 100 peppelenpotenen voor nieuwe hagen 3000 jonge haagdoorns. Er werden uit de kwoekerij naar verschillende plaatsen verplant ongeveer 400 hoo rnen sier- en bloeinheestersruim 200 conifeeren en andere gewassenongeveer 8000 voorjaarsbloemen en 6000 zomerbloemen. Verder kan nog gemeld worden, dat de nieuwe soort peppelenstekkeunamelijk Populus Monilifera, zeer snel groeide, zoodat er ongeveer weer 200 stekken konden afgesneden wordenom die weer aan te kweeken. 49 Begraafplaatsen. De begraafplaatsen verkeerden in goeden toestand. Het plantsoen Hield zich zeer goed. Alle jonge hoornen werden gesnoeid, en het jonge plantsoen werd met zorg onderhouden. Het stcrfte-cjjfer was van dien aard, dat de strook voor het terrein van het Bornhof, die vroeger wegens plaatsgebrek reeds van 2<tc tot 3e klasse was gemaakt, al geheel gevuld iszoodat een nieuw gedeelte 3e klasse moest worden in gebruik genomen. Het gras werd geregeld op en om de graven afgemaaidde beplantingen en de bloemen om de graven werden van onkruid gezuiverd en de grachten geregeld schoon gemaakt. Openbare verlichting. Het getal gaslantaarns voor de openbare verlichting bedraagt 409. Daarvan brandden 281 lantaarns gedurende den geheelen duur van verlichting, en 128 tot des nachts half twaalf uur. De verlichting geschiedde gedurende 1.012249 uren, waarvoor aan de Gasfabriek werd betaald f 6073,495 Daarenboven werden de buitenwegen (Marschweg en Kastanjelaan) met 12 pe- troleumlantaarns verlicht gedurende 12993 uur. De kosten daarvan bedroegen 213,52 Totaal f 6287,01 5 4 IWMmr

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 26