46 De zoogenaamde inundatiesluis in den Warnsvellschen- weg, werd weggebroken, en de opening van wege de Gemeente gedempt. De kosten der nieuwe sluis in den Houtwal hebben bedragen 19320, waarvan een gedeelte ad. ƒ117,64, door het Berkelwaterschap aan de Gemeente is gere stitueerd. Bruggen. Behalve het gewone onderhoud aan de bruggen waarbij gerekend wordt het verven der leuningen, het herstellen der bedekkingen en het invoegen der muren, moest eene belangrijke voorziening geschieden aan de Spittaalbrug over de Buitengracht. Het rechter ltnd- hoofd, tengevolge der spuiing door de Houtwal-sluis, eenigszins ontgrondis tijdelijk moeten worden afge- heid en tegen verdere ontgronding voorzien. Die brug, zoomede die in den Warnsveldscheuweg vóór de Laarstraat, verkeert in ongunstigen toestand. De IJsselbrug en de overige bruggen verkeeren in voldoenden toestand. De kosten van onderhoud hebben bedragen ƒ2119,115, waaronder 360,95 voor het wegbreken der brug in den Warnsveldschenweg. Havens en Grachten. Tot het op diepte houden der havens werd ongeveer 340 M3. grond gebaggerd. De grachten werden met zorg schoongemaakt en gespuid. 47 Door den aanleg der Houtwal-sluis, is de spuiing der hoofdgrachten belangrijk verbeterd. De locomobile voor de bemaling der binnengracht, werd aan de machinefabriek te Hengelo nagezien en van nieuwe vlampijpen voorzien. Plantsoenen en Wandelingen. De plantsoenen en wandelingen verkeerden over 'tal- gemeen in goeden toestanden werden met zorg on derhouden. Het jonge plantsoen en de grasvelden ondervonden den gunstigen invloed van den overvloedigen regen, die sproeien bijna ov: rbodig maakte. De jonge boomen en heesters werden alle gesnoeid, evenals het jonge plantsoen in de kweekerijdat dit jaar buitengewoon snel groeide. Langs de Marschwegen en laugs den Deventerweg werden de boomen gesnoeid, en de daarvan afkomende takken verkocht. Een gedeelte van het es- schen en eikenhakhout in het Coenenspark en verscheidene perceelen populierenstaande in de hooge Muizers- waard, den Droogen Jan, en langs de Berkelwandeling, alsook eenige perceelen iepenboomen in de School straat in de Hovenwerden voor klomphout verkocht. Het plantsoen in het Coenenspark had dit jaar niets te lijden van hoog water of ijsde vijvers werden gere geld schoongemaakt en van onkruid gezuiverden ver der werd alles met zorg onderhouden. Op het Stationsplein werd een kleine aanleg gemaakt vóór de nieuw gebouwde huizenen den nieuwen in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 25