42 Korte BeukerstraatMarktLaarstraat's Gravenhof (van de stadswerkplaats tot het Gymnasium), en op de Kieuwstad. De uitmonding van het riool in den Deventerweg werd, in verband met de plaatsing van een politiewacht huis, opgegraven en omgelegd. De levering der benoodigde straatklinkers geschiedde, na gehouden inschrijvingdoor JTerwindt te Wester voort, voor den prijs van f 10.45 pet duizend. De totale kosten van onderhoud hebben bedragen f 5813.435. Een gedeelte der watervlakte van de gracht aan den Tadamasingel, ten oosten van de nieuwe school I, werd tot de hoogte van ongeveer 7,50 M. -}- A.P. aange plempt met den uit de ontgraving der slnisput, voor de nieuwe Berkelsluis in den Houtwal, overschietenden grond. Gedurende het jaar 1894 werden 143 aanvragen of kennisgevingen voor het bouwen of veranderen van werken, aan of in den openbaren weg, behandeld. 21 perceelen werden afgebroken en door 16 nieuwe vervangen, terwijl 10 geheel nieuwe woningen werden gebouwd. Daarenboven werd van wege het Bornhof eene nieuwe bewaarschool gebouwd, en van wege het Bestuur der werkinrichting, het afgebrande perceel in de Spiegel straat herbouwd. Wegen en Voetpaden. Wegens de uitbreiding van het onderhoud der in de 43 laatste jaren aangelegde of verharde wegen en singels, werd eene verbeterde regeling daarvoor vastgesteld. Het geheel werd in vier afdeelingen verdeeld. Op iedere afdeeling is een vaste wegwerker met het onder houd belast. Het gebruik van keislag of geklopte baz.ilt voor het onderhoud, blijkt bij voort lurig een gunstig resultaat op te leveren. De bestrating van den Warns veldschenweg werd hersteld. De bestrating in de Kruisstraat werd geheel verlegd. De kosten hebben bedragen f 3239,40'. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. In de Laak op de Marsch bij den Heiduiker, werd eene stuw gemaakt. De waterleiding over de Marsch werd genormaliseerd door het afsnijden van enkele bochten en hoeken. Evenzoo werd de waterloop achter het Slingerbosch uitgediept en verbeterd. De verschillende beken werden zooveel mogelijk schoongemaakt en, door het uitdiepen van verschillende ondiepe gedeelten werd de goede afwatering bevorderd. De kosten daaraan besteed hebben bedragen f 1371.31". Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Bruggen, Havens en bijbehoorende werken. De waterhoogten op den IJssel werden geregeld waarge nomen volgens liet A P. (zie over N.A P. het verslag over 1892) en zijn vermeld op den hierbij gevoegden staat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 23