38 beekstraatwaarin gevestigd waren school C en de burgerbewaarsclioolen het inrichten daarvan tot een school met 12 lokalen. Het werk, waarvan de raming bedroeg ƒ17950, werd aanbesteed aan A. J. Pasman voor 17286. Bij het einde des jaars werd het geheel voor de eerste maal voor het gebruik opgeleverd, gereed om na de Kerstvacantie in gebruik genomen te worden. Gelijk vroeger vermeld werdis gedurende de verbouwing het huis op het Oude Want tijdelijk ingericht voor school C. Na de ingebruikstelling van school B/Cwerden de lokalen in de voormalige school B in de Waterstraat tijdelijk ingebruik gesteld voor school Gnadat aldaar nog twee privaten waren bijgebouwd. De verbouwing van school G op den Paardenwal kan alsnuna goedkeuring van het plan, in 1895 ge schieden. Behalve het gewone onderhoud, werden eenige lokalen en gangen geverfd van school P en de gevels van de scholen A en H, benevens het meubilair van school F. In school D werd een der lokalentot nogtoe voor de normaalschool bestemdvoor het gewone onderwijs als 7e lokaal ingebruik gesteld en het meubilair aan gevuld. De 10 lokalen van de nieuwe school I werden geheel met nieuw meubilair en leermiddelen voorzien en in de vereenigde school B/C het meubilair belangrijk aan gevuld. 39 Van de Hoogere Burgerschool werden de nog overige acht ijzeren ramen op de teekenzaal, aan de achterzijde door gewone houten lichtkozijnen vervangen. Op de teekenzaal werden de gordijnen vernieuwd en een tee kentafel als proefmet 32 nieuwe kastjes voorzien. In de bewaarschool in de Hoven werden twee vloe ren vernieuwd. De volgende werken werden bij inschrijving of aan besteding uitgevoerd: a. Ie het aanplempen en ophoogen van een gedeelte der Hoofdgracht langs den Tadamasingeltot vor ming van een bouwterrein ter grootte van ongeveer 1786 MJ. 2e het daarop bouwen van een school (I) voor onge veer 500 leerlingen, in twee perceelen, aan G. J. Koor- deman het le perceel voor 12210, 2o 29390,- b. de levering van 240 schoolbanken, in 5 perceelen, te zamen 1575, 10 tafels en stoelen 64. de levering van 22 stel binnenjalouziën 410,- v 10 groote en 11 kleine schoolborden, 589,— diverse kleine meubelen, 48,72. 11 ventilatiekachels met toebelioo- ren, 458, c. Het veranderen en vergrooten van het schoolgebouw op den hoek der Molenbeekstraat en Gasthuisstraat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 21