36 De onderhoudskosten bedroegenmet inbegrip der hiervoren genoemde f 569,75, f 3363,02. B. Eigendommen en inrichtingen bestemd voor den pubiieken dienst. a. Gemeentehuis en boterbal. De toestand is nog als vroeger. Naar aanleiding van bij ons ingekomen rapporten over den onvoldoenden toestand van de hal als Boter markt werd ingevolge onze opdracht een plan voor eene nieuwe open Markt gemaakt en aan U ingediend welk plan echter door Uwe Vergadering niet werd goedgekeurd. In de lokalen van het vroegere rechtsgebouwlangs de Hofstraatwerd een nieuw kantoor met brandvrije kluis gemaakt voor deu Gemeente Ontvanger. h. Gebouwen en inrichtingen voor den gemeentedienst. De verschillende gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen, met inbegrip der verlichting enz. f 2775,28. Aan den Deventerweg, bij den Coshoornsingel, werd een politiepost gebouwdbestaande uit een houten ge bouwtje op steenen voet, waarbij tevens eene bergplaats vcor een slangen wagentje ten dienste der politie. 37 c. Torens. Een der zolders op den Nieuwstadstoren werd ver nieuwd. De bliksemafleiders werden onderzocht en in goeden staat bevonden. De kosten van onderhoud bedroegen f 99 Gebouwen voor Openbaar Onderwijs. Nieuwe school I. Met den bouw van de nieuwe school I, in 1893 voor /"41600 aanbesteed aan G. J. Koordeman werd medio April aangevangen. Bij het einde des jaars werd dat ge bouw voor de eerste maal voltooid opgeleverd. Wegens het ongunstige jaargetijde werd de school echter niet onmiddelijk in gebruik gesteld, doch werden de meubels en kachels daarin geplaatst, en de lokalen verwarmd, ten einde bij de ingebruikstelling geen last van vocht te ondervinden. Vereenigde scholen B en C. Nadat inet ultimo Februari de lokalen, tot dusver door de bewaarschool gebruiktontruimd warenkon wegens het langdurig onderzoek der plannen voor de verbouwing van school C, eerst op 25 Mei 1894 de aanbesteding van school B/C geschieden. De aanbesteding omvatte het afbreken der bekapping, van de gangen en privaten, het veranderen der beneden verdieping en het bouwen eener geheel nieuwe boven verdiepingvan het gebouw op den hoek der Molen-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 20