32 afbraak daarvan een regelmatig' geheel met de overige eigendommen te kunnen verkrijgen. Op dringend ver zoek der bewoners werd de afbraak uitgesteld tot het aanstaande voorjaar. Gemeentegronden en Landerijen. Ingevolge Raadsbesluit van den 2en Oct. 1893 werd door de H.H. Ingenieurs van Hasselt en de Koning, en den Ge meente Architect, een uitgebreid en volledig plan opge maakt en ingediend omtrent de exploitatie van het Hoorn werk en het maken eener scheepvaartverbinding tusschen den IJssel en de stadsgrachten met de Berkel, hetwelk na eenige wijzigingen onzerzijds aan Uwe Vergadering werd ingediend. Het aldus gewijzigde plan bevat in hoofdzaak: het egaliseeren van de wallen, het zooveel noodig dempen der grachten van het Hoornwerk en van de aanwezige Vischpoorthaven met de daarbij beliooreude werken het maken van eene nieuwe haven ten zuiden van het Hoornwerk, met het normaliseeren van den rivier oever, en het ainleggen van losplaatsen daarlangs; het maken eener scheepvaartsluis met binnenhaven, en de daarvoor noodige doorsnijding van den Houtwal, met eene beweegbare brug daarover. De begrooting van kosten daarvan bedraagt a voor de werken tot exploitatie van het Hoorn werk. f 108.003 b idem voor de scheepvaartverbinding. f 107.00!) te zamen 215.000 Wij vertrouwen dat in den loop van het volgend 33 jaar omtrent een en ander eene beslissing kan worden genomen. Onderhandelingen werden gevoerd over den afstand van circa 1000 M2. grond, benoorden school H, aan eene op te richten stichting, die zich ten doel stelt het gratis verschaffen van woningen aan bejaarde vrouweninge volge raadsbesluit van 23 Juli 1894 werden wij ge machtigd bedoelden grond over te dragen voor de som van f 1400. Deze overdracht heeft echter nog niet plaats gehadomdat bedoelde stichting nog niet is tot stand gekomen. In 1894 was de toestand der landerijen over het al gemeen gunstiger dan in het vorige jaar. Kenmerkte zich het jaar 1893 door droogte, dit jaar was het tegen overgestelde het geval; vooral de nazomer was buiten gewoon nat te noemen, wat echter voor de hooge- en zandgronden voordeelig was. Yooral de toestand der wei en hooilanden was dit jaar gunstig, niet alleen wegens grootere opbrengst, maar ook wegens de kwaliteit van het hooi, die veel beter was dan in 1893, het geen den landbouwenden stand, na de twee vorige droge jaren, goed te stade kwam; ook het nagras le verde dit jaar oen buitengewoon goed beschot op, hoewel de kwaliteit van enkele perceelen, door den langdurigen regen, veel verminderde. De gewone jaarlijksche verkoopiugen werden dit jaar eerder dan anders gehouden, wegens het vroegere voor jaar en daaruit voortvloeijende vroegere rijping van het gras. 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 18