2S Archieven. De twee lokalen boven het Politie-bureau dienen tot bewaarplaats van het oud-archief en zijn tevens ingericht voor bibliotheek en museum. De catalogus van de voorwerpen, tot het museum behoorende, kwam voor den druk gereed en is als bijlage I achter dit verslag gevoegd. De archivaris in Gelderland, de heer Mr. J. F. Bij- leveld, toonde ook dit jaar weder zijne belangstelling in het oud-archief. Door zijne welwillende bemiddeling ont vingen wij van het Rijk den hieronder vermelden bundel Quartiersrecessen ten geschenke, waardoor de verzameling van dergelijke handschriften, welke vele leemten bevat, belangrijk werd aangevuld. Eenige stukken, uit het laatst der 18de en begin der 19de eeuw, werden uit het gemeentehuis naar het oud archief overgebracht. Het archief werd gedurende dit jaar door velen be zocht, terwijl aan verschillende personen inlichtingen werden verstrekt. Het oud-archief werd in 1894 verrijkt met: 1. „Quartiers Recessen der Graefschap Zutphenloo- pende van het jaar 1598 tot en met 1604. De bibliotheek had in 1894 de volgende aanwinsten: 1. De in 1894 verschenen afl. van het Woordenboek der Nederlandsche Taal. Aangekocht. 29 2. De in 1894 verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. Ge schenk dier Akademie. 3. Mededeelingen en Berichten der Geldersch-Overijsel- sclie Maatschappij van Landbouw over 1894, Ilde stuk. Geschenk dier Maatschappij. 4. H. G. v. de S inde BakhuyzenCatalogus van de boeken, aanwezig in de Bibliotheek der Sterrenwacht te Leiden, benevens Verslag over den Toestand dier Sterren'wacht gedurende 18931894. Geschenk van het bestuur der Leidsche Sterrenwacht. 5. Revue des deux Mondes, jaarg. 1S91. 6. Verslag van den Toestand der Gemeente Zutphen over het jaar 1894. 7. Een afdrukje van een opstel, verschenen in „Oud- IIolland", jaarg. 1894, afl. 2 getiteld: „De IJzeren Kroon boven het graf der Zutphensche graven." Ge schenk van den heer H. J. H. Groneman. 8. De Geld. Volks-Almanak voor het jaar 1895. Aan gekocht. Het nieuw archief, in het Gemeentehuis aanwezig, wordt met de noodige zorg onderhouden. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening (art. 221 der wet van 29 Juni 1851, (Staats-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 16