ns 28 29 7iet Volk, hetwelk wij vertegenwoordigen 8), mogen bedoelen en bcvoorderen, en daarbij niet alleen deszelvs 3) achting en vertrouwen van onze Me j dehurgers 4) maar bovenal Uwe hooge en genadige goedkeuring ondervindon mo gendit alles bidden wij ootmoedig door Uwen Zoon Jezus Christus onzen Heereen Zaligmaker Amen. Het schrift gedeeltelik verbleekt. II. 42 c. Br. 32 c. 175. Zilveren kubusvormig hamertje met zwart ebbenhouten steelaan welks einde een zilveren knop. Op de voor- en achterzijde van het hamertje, gejaarmerkt 1791 is het wapen van Zutphen gegraveerd. Voorheen gebruikt dooi den presideerenden burgemeester in de raadsvergaderingen. L. 16 c. Ti. Schepenen. 176187. Twaalf sikkelvormige, fraai geciseleerde, a jour be werkte hellebaarden, voorstellende strijdende meermannen, de houten schachten ingelegd met staal en van koperen spijkers voorzienaan het ondereinde stalen punten. Be gin der 17de eeuw. L. 248 c. Raadsres. van 4 Maart 1605 Goet gevonden ende ge- arrestiertte copen ende in (het) raathuijs voer de schepenen te hangen, om in tyde van noode te gebruy- cken, twaelff goede helbaerden. Blijkens de overrentineestersrekening van 1605 werden deze hellebaarden te Utrecht vervaardigd; zij kostten ieder 2 pond groot. 2) De gecursiveerde woorden zijn doorgehaald en vervangen door: dese Stad. 3) Het gecursiveerde woord is doorgehaald en vervangen door: de. 4) De gecursiveerde woorden zijn later ingevoegd met dezelfde hand welke ook de bovengenoemde wijziging in de formule bracht. Het stedelijk museum te Leiden bezit elf dergelijke stoot- wapenen. 188. Zilveren beker, waarin aan de voorzijde het wapen van Zutphen en aan de achterzijde een schild met twee over elkaar gekruiste veeren pennen gegraveerd is. In dezen beker werden voorheen de dobbelsteenen geschud, wanneer er in eene raadsvergadering geloot moest worden H. 9 c. Wijd 8 c. Invent., fol. 36 V: Een Zilveren Beker, waaruit bij sommige gelegenheid met dobbelsteenen het Lot word geworpen. c. Geneeskundig toezicht. 189 Koperen cachet met houten handvat. Op het schild het wapen van Zutphen, gedekt door eene kroon. Handschrift: PLAATSELYKE COMMISSIE VAN" GENEESKUNDIG TOEVOORZIGT ZUTPHEN. Middell. 3,2 c. 190. Afdruk in lak van n". 189. d. Stadsboden. 391. Zoogenaamde bodenstaf, beslagen met bandjes, waarop het wapen van Zutphen, aan het boveneinde een gotisch bal dakijn waaronder een leeuw, die het wapen van Gelder land vasthoudt; aan het benedeneinde drie van elkaar ge plaatste knoppen. De staf is van grenen houtde leeuw met bet wapen van Gelderland van verguld zilver en het overige van zilver. Bovenaan den staf is gegraveerdDE. 16./1573/DECE. L. 103,ó c. 192. Alsvoren, doch met de woorden: 1574 /DEN 13/ MEET. L, 103,5 c. Invent, fol. 44 v": Twee Roeden van zwart Hout, kon- stig met zilver gemonteerd, waarop respectivelijk het Wapen dezer Stad staat en verders gein":

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 114