I. TOPOGRAPHIE. A. Gezichten op en om Zutphen. OPMERKINGEN. X" 119 is een geschenk van den heer B. Petevivroeger te Zutphenthans te Enschede. N" 102 is een geschenk van wijlen don heer L. A. F. H. Bar. van Heeekeren. De nummers 176187 zijn in bruikleen gegeven door de Arron- dissements-Bechtbank te Zutphen. Invent, is de verkorte titel van het volgende handschrift, in het oud-archief aanwezig,: Inventaris van zoodaane Boeken, Char tres papieren enz als zig in het Huis der Gemeente van Zutphen zijn bevindendein de Baad- kamerCancellarie Oude Caneellarie op de plaats Bibliotheecqs kast op den overloopen gewezen Ap- pella/tions Cancellarie agter de Yeluwsche kamer, ge- formeert op last van dit Gemeente Bestuur vervat in Deszelvs Be solutie van den 28 Junij 1800. Album, getiteld: Gezigten Bouwvallen en Oudheden der Stad Zutphen. Met geschied- en oudheidkundige aantee- kemngen. - Goteekend door G. H. Spies in den Jare 1828. Dit album bevat de volgende teekeningen in Oostindische inkt a. de oude Nieuwstadspoort, b. de ruïne over de Berkel c. de Drogenapstoren in 1572, d. de Drogenapstoren, e. dé Marschpoort „van binnen te zien", de stadsmuur bij het voormalige Hagepoortje, g. „de morgenstond by de haven dei stad Zutphen k. het 's-Gravenhof in 1826, „De Groote Kerk te Zutphen", j. de stadswaag, k. dé poort van het Bornhof, de poort van het Oude en Nieuwe Gasthuis, m. de poort van het Burgerweeshuis n. de ingang van het voormalige weeshuis in de Spie gelstraat, o. oene deur eencr bank in de Groote Kerk, P- „ingang van het oude orgel, aan de Groote Kerk", 'h 'twaPeu Zutphen, zooals dat voorkwam in de vooré malige Nieuwstadsbinnenpoort, r. eenige buizen, welke voorheen een deel van het klooster IJzendoorn uitmaak ten s. de kroon in de Groote Kerk, t. „zinspreuk op een balkje m de Groote Kerk", u. uitgehouwen koppen in den gevel van een huis in de Beukerstraat, v. de steen van „het 4 gekroonde gilde" in de Broederenkerk, w. gedenksteen m de B. C. Kerk, x. gevelsteen van een huis in de Korte Hofstraat, y. de voormalige ingang van het gemeentehuis aan de zijde der Lange Hofstraat, z. gevelsteen van een huis m de Laarstraat, gevelsteen der armenhuisjes

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 100