4 geen verandering gekomen, daar bij periodieke aftreding het medelid, de Heer E. W. Fre- deriks in Uwe vergadering van 2 Novem ber j.l. werd herbenoemd. Gebouw. Omtrent de inrichting der lokalen kan de Commissie volstaan met eene verwijzing naar de reeds in het vorig verslag uitgedrukte wenschen. Het Bestuur voornoemd, P. MUYDERMAN Voorzitter. H. L. HAMER, Secretaris-Penningmeester ZUTPHEN den 6 Maart 1892. Bijlage H. VERSLAG over de brandweer in 1891. In het aantal en den toestand der verschillende brandweermiddelen kwam geene verandering Met de verbetering der linnenslangen wordt voortge gaan, terwijl eene lengte van 150 Mr. nieuwe slangen met koppelingen werd aangekocht. Aangezien het thans door het gebruik maken der waterleiding mogelijk is met weinig personeel spoedig water aantevoeren, werd met de politie overlegd, bij het ontstaan van brand onmiddellijk met de brand- kraanwagen no. 1, standplaats bij de Groote Kerk, uitterukken. In de bediening van dien wagen en brandkranen werd de politie geoefend. Ter bevordering van meerderen spoed werd het wenschelijk geacht en het voorstel ingediend om in het politiebureau zelve een brandkraanwagen ter be schikking te hebben. Op de begrooting van het Ioopende jaar werd daar voor een post ingebracht, en goedgekeurd. Op verschillende tijden werden de brandweermidde len geregeld beproefd, en het personeel geoefend Daarbij ontdekte leemten en gebreken werden onmid dellijk aangevuld en hersteld, zoodat het geheel in vol doenden toestand verkeert. De in October door de opperbrandmeesters gehou-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 99