komst met den Heer L. E. Claus gesloten. Door strengere handhaving der verplich ting tot bijwoning van alle lessen aan de Burger-Avondschool alhier, was het laatstge noemden leerlingen onmogelijk getrouw het teekenonderwijs te volgen, zoodat slechts door één getrouw dezen cursus gevolgd werd. Bij definitieve regeling van deze zaak, vooral met het oog op zoozeer gewenschte geschikte lokalen voor onze inrichting, zal de (èöiiimis- sie zeker voorstellen doen om aan dit be zwaar tegemoet te komen, daar toch goed teekenonderwijs, in aansluiting"met het prac- tisch ambachtsonderwijs, voor den aanstaanden ambachtsman onontbeerlijk geacht mag worden. Leerlingen. Op de school voor ambachtsonderwijs wa ren op 31 December 1890 aanwezig 7 leer lingen. Twee hunner verlieten in Mei'91 de school, na het onderwijs gedurende den 3jarigen cur sus met vrucht te hebben bijgewoond. Bij hun vertrek werd hun overeenkomstig art. 15 van het Reglement, een stel gereed schappen uitgereikt. Een leerling verliet de school in den loop van het jaar wegens plaatsing bij een der bazen hier ter stede, een werd wegens wan gedrag verwijderd, en één heeft zich terug getrokken. In den loop des jaars werden 8 nieuwe leerlingen aangenomen, zoodat op het einde des jaars 10 leerlingen aanwezig waren, waar van 5 voor het timmeren en 5 voor het meu belmaken. De cursus voor betalende leerlingen be doeld in art. 2, sub a van het Reglement, werd door 10 leerlingen gevolgd. Materialen. Aan diverse materialen is in dit jaar ge bruikt een bedrag van f 243,hiervan is aan verkoopbare voorwerpen verantwoord in de bijgevoegde bescheiden voor een bedrag van f 282,49, zoodat het verlies aan materi alen voor oefeningstukken, enz. ruimschoots gedekt is door de aan de school vervaardigde voorwerpen. Onder de opbrengst ad 282,49 is begre pen een bedrag van 23,94 voor voorwerpen, teekentafels, kisten, enz., ten behoeve der werkschool zelf vervaardigd, gedeeltelijk dus strekkende tot uitbreiding van den in ventaris. Bestuur. In de samenstelling van het bestuur is 2 3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 98