6 onbeduidend. De inriclitingde gang en de resultaten van het onderwijs op de openbare en bijzondere scholen zijn bevredigendhoewel dit niet in gelijke mate van de verschillende inrichtingen geldt. Het onderwijzend per soneel betracht naar behooren zijnen plicht. De volgende onderwijzers en onderwijzeressen aan openbare scholen behaalden eene acte Voor vrije- en ordeoefeningen de heeren J. C. HlE- TINK en R. Dekker, onderwijzers aan school B, de heeren J. B. PenningL. K. Kumpe en B. Beins onderwijzers aan school D, de heer D. WUNDERINK onderwijzer aan school E, de heeren W. J. DE WlLDT en P. F. SURINKonderwijzers aan school F, de heeren M. Jansen en F. L. Fahro onderwijzers aan school G én de heer C. L. Fahro, onderwijzer aan school H. De hoofdacte verwierf de heer J. B. Penning, on derwijzer aan school D. De acte voor Fransch Mej. A. Nijland onderwij zeres aan school D en de heer R. S. SCHORTINGHUIS onderwijzer aan school G. Tot eene hoogere klasse werden bevorderd Mej. A. Nijland en de heer J. B. Penning, beiden werkzaam aan school D. Zooals hierboven reeds is opgemerktis in den loop van dit jaar de vijfde klasse aan school B tijdelijk op geheven omdat het groote aantal leerlingen in de laagste klasse eene splitsing noodzakelijk maakte en er geen onderwijzend personeel daartoe beschikbaar zoude zijn, indien niet de vijfde klasse tijdelijk werd opgehe ven. In verband met de gewenschte uitbreiding van de lokaliteiten van school B, meent de Commissie, dat het onderwijzend personeel aan die school met één onderwijzer vermeerderd moet worden. Het aantal leerlingen der hoogste klasse van school D is jaarlijks bijzonder groot. Het is thans tot 45 ge stegen. De oorzaak hiervan moet hierin gezocht wor den, dat zeer vele leerlingen twee of drie jaren het onderwijs in die klasse volgendaar zij volgens het leerplan dier school op ruim elfjarigen leeftijd in die klasse plaats nemen en zij eerst op ruim veertienjari gen leeftijd de school verlaten. Op dien grond komt het de Commissie gewenscht voor, dat de hoogste klasse in twee afdeelingen gesplitst worde, zoodat niet twee of drie jaren dezelfde leerstof voor dezelfde leer lingen behandeld worde. Verzuim: NAAM DER SCHOOL. Zomermaand. Wintermaand. Gemiddeld. School A 4.8«/o 4.2°/o 4.5170 B 3.2 u 4.4 3.8 C 8.9 6.6 7.7 11 D 4.2 u 3.4 3.8 11 E 5.- 4.8 4.9 E 6.3// 5.7 11 6.- G 4.6 u 3.8 4.2 u H 2.7 3.9// 3.3 Avondsschool van. school D. 6.5 6.9// 6.7 11 Avondherhalingsschool onbeduidend. onbeduidend. R. Kath. jongensschool 6.- u 4.2 11 5.1 meisjesschool 3.5 11 Bijz. school voor Chr. Nat. Onderwijs. Paardenwal 3.- 4.- 3.5// Bijz. school voor Chr. Nat. Onderwijs. Oude Want 1.9// 2.2 11 2-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 95