vervangen door Mej. J. Denijs die den i December in functie trad. Aan school D werd de heer H. J. Addink, die in de Raadszitting van 6 Juli eervol ontslagen werdin dezelfde zitting vervangen door Mej. A. Nijland die den i October in functie trad. Aan school E werd de heer H. L. Milius die in de Raadszitting van 4 Mei eervol ontslagen was, in de zitting van 1 Juni vervangen door den heer W. Meijer, die den eersten September in functie trad. Aan diezelfde school werd de heer E. J. L. Hueting, die in de Raadszitting van 24 Augustus op verzoek eervol was ontslagen, in de zitting van 5 October ver vangen door den heer H. J. Addink, die den 1 No vember in functie trad. Aan school F werd Mej. A. B. W. Muijderman f die in de Raadszitting van 4 Mei eervol ontslagen was, vervangen door den heer P. HENDRIKS, die van 19 Mei tot 6 Juli tijdelijk de vacante plaats had ingeno men en met dien datum definitief was aangesteld. Aan school G werd Mej. A. Nijland, die in de Raadszitting van 20 Juli eervol was ontslagen, in de zitting van 24 Augustus vervangen door Mej. E. Vrugt- MAN, die den 1 November in functie trad. In de tijdelijke vacature, ontstaan door het vertrek van Mej. A. Nijland, op 1 October, werd voorzien door de aanstelling van den heer A. E. Knippenberg. Aan de school voor Chr. nat. onderwijs op de Paardenwal werd de heer H. VEENHOF vervangen door den heer H. B. WORMGOOR. Aan de school voor Chr. nat. onderwijs op het 3 Oude Want werd de heer M. van Berg vervangen door den heer G. J. Rietman. Aan de Roomsch-Kathoheke school voor jongens werd de heer G. J. Franken vervangen door den heer W. Kleijn Hofmeijer. De toestand der gebouwen en lokalen der openbare en bijzondere scholen is over het algemeen zeer bevre digend. Hierbij zondert de Commissie echter school G uit; zij verwijst hieromtrent naar het verslag van het vorige jaar, en blijft eene totale verandering dringend noodzakelijk achten. Wat school B betreftmeent de Commissie te moe ten wijzen op de noodzakelijkheid van uitbreiding van het aantal lokalen met één lokaal. Thans is de eerste klasse tijdelijk gephtst, doch de vijfde klasse tijdelijk opgeheven. Eene verdere splitsing van de lagere klas sen komt de Commissie in de naaste toekomst onver mijdelijk voor, doch deze moet afstuiten op gebrek aan de noodige lokaliteiten. Ook de verlichting van de lokalen aan de straat zijde laat veel te wenschen over. De Roomsch-Katholieke school voor jongens is den 3 November verplaatst van het Rijkenhage naar den Tengnagelshoek. Het nieuwe gebouw voldoet in ieder opzicht aan te stellen eischen. Het aantal leerlingen op ieder der scholen aanwezig, blijkt uit de volgende tabel 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 93