ér bb Tot zijnen opvolger benoemde de Gemeen teraad den 6ea Juli daaraanvolgende den Heer J. GOEMANS, leeraar aan de H B. School te Goes. Deze trad den i<® September in functie, zoodat het onderwijs bij deze ver wisseling niet heeft stilgestaan. De leeraren Kat, van der Stempel en Brants zijn in dezelfde Raadsvergadering, voor den cursus 1891/92 ieder weder belast met 2 extra-uien 's weeks onderwijs (tegen de gewone vergoe ding) in de IIP klasse, zoodat de volledige splitsing dier klasse weder voor één jaar ver lengd is. De Commissie had aangedrongen op eene definitieve splitsing; doch de Raad heeft voor de vakken Aardrijkskunde, Staats inrichting, Boekhouden en Natuurlijke Histo rie slechts eene tijdelijke bewilligd, terwijl voor de overige vakken de splitsing reeds voor geruimen tijd definitief is ingevoerd. In de Raadsvergadering van 26 October is het traktement van den Leeraar J. ZELLING met 200,— 'sjaars, en dat van den Ama nuensis J. MORHEE Jzn. met f 100,— 'sjaars verhoogd, in te gaan met 1 Januari 189-. Beiden zijn van 1881 aan die School ver bonden, en deze traktementsverhooging mag als eene rechtmatige hulde aan hunne ver diensten jegens het onderwijs aangemerkt worden. Den ien November was het 25 jaar geleden, Leerlingen. dat de Heer J. HESKES als leeraar in de Gym nastiek in deze Gemeente in functie trad. Van verschillende zijden mocht hij de ver- eerendste blijken van waardeering en belang stelling ontvangen. Het aantal leerlingen bedroeg op i Januari 1891In de Ie klasse 28 IP IIIe IVe Ve 25 31 19 14 die, op genoten lie Totaal 117, 2 na, allen het volledig onderwijs en waaronder zich 5 vrouwelijke leerlingen bevonden. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus 1890/91 vertrokken: uit de Ie kl. 1 leerl., die naar de lagere school terugkeerde. 11 3 11 waarvan 1 wegens ver andering van woonplaats; 1die naar eene kost school ging, en 1, die bij de Holl. IJz. Spoor weg Mij geplaatst werd. 11 2 waarvan 1 wegens ver andering van woonplaats, en 1 (vr.), die voor onder- wijzeres wordt opgeleid. Totaal 6 leerl. IVe

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 85