6 tot een minimum was gereduceerdmeenden wij echter gebruik te moeten maken van de ons in artikel 8 van het Reglement gegeven bevoegdheiddoor opdracht van eene eventueele tijdelijke waarneming van de les sen in het Hoogduitsch aan den Heer Goemans, leer- aar in dat vak aan de Hoogere Burgerschool. Nadat wij daarop de vereischte goedkeuring van Burgemeester en Wethouders hadden verkregen, verklaarde deze zich zich daartoe bereidvan welke bereidwilligheid echter door het herstel van Dr. FOCKENS en de hervatting zijner lessen dadelijk na de Kerstvacantiegeen gebruik behoefde te worden gemaakt. Ons College bleef geconstitueerd zooals bij den aan vang van het jaar. Toch kunnen wij dit verslag niet eindigen zonder mel ding te maken van een verlies door het overlijden van den claviger L. J. ALBERS, die gedurende een reeks van jaren in die betrekking zijne goede diensten aan het Gymnasium bewees. De herdenking van zijn 70™ verjaardag in de maand Juni, waarbij hem de ondubbelzinnigste bewijzen van achting en waardeeringzoowel van ons als Rector, Leer aren en Leerlingen ten deel vielen, mocht hij slechts kort overlevennog vóór den aanvang der lessen in Janu ari blies hij den laatsten adem uit. Wij meenen hem 1 geen betere hulde te kunnen brengen dan hier den wensch te uiten, dat zijn eerlang aantestellen opvolger hem in tact en ijver moge evenaren. Gebouw en leermiddelen bevinden zich in goeden staat. De bibliotheek werd, zooals gewoonlijk, weder door den aankoop van eenige werken aangevuld. Het College van Curatoren Dr. T. K. M. von BAUMHAUER, Voorzitter. Mr. D. W. van ANDR1NGA de KEMPENAER, Secretaris. ZuTPHEN Februari 1892.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 83