tot de Universiteit te worden toegelaten, en wel 9 voor de acte A, 1 voor de acte B. Van de extraneï trok zich één gedurende het examen terug, terwijl aan den anderen de door hem aangevraagde acte B werd uitge reikt. Voor het ie toelatingsexamen op 4 Juli d.a.v. had den zich aangemeld 6 jongelieden, voor de ie klasse 5 en voor de 3e klasse 1 welke allen konden worden toegelaten. De op 6, 7 en 8 Juli gehouden overgangsexamens had den tot resultaat, dat: van de ie tot de 2e klasse werden bevorderd 6, niet bevorderd 3terwijl aan 1 een herexamen in het Latijn werd opgelegd. 2e tot de 3e werden bevorderd 11 en van 2 een herexamen in de meetkunde gevorderd, terwijl 1 leerling der 2e klasse, die wegens vertrek naar elders na de groote vacantie het Gymnasium verliet, niet aan het examen deel nam. 3 e tot de 4e klasse werden bevorderd 8 niet bevorderd 1. 4e tot de 5 e klasse werden bevorderd 8 en voorwaardelijk 2na aflegging van een herex amen in het Latijn, terwijl x leerling de les- 3 sen in de 4e klasse wenschte te blijven volgen, van de 5 e tot de 6e klasse werden bevorderd 4, waarvan 1 op advies van Rector en Leeraren zonder examendat hij wegens ziekte verhin derd was bij te wonenen voorwaardelijk 4 met vordering van een herexamen van 3 voor het Grieksch, 1 voor het Engelsch. Hieruit blijkt, dat ditmaal een vrij ruim gebruik is gemaakt van eene voorwaardelijke bevordering met op- legging van een herexamen in één zwak vak. Hoewel wij daarvan geen groote voorstanders zijn, is zulks niet altijd zonder eene te onbillijke verlenging van de school jaren te vermijden. Wij achten het echter niet ondienstig, er hier na drukkelijk op te wijzendat in de meeste gevallen de leerlingen zelf dien hun vacantie bedervenden maat regel overbodig zouden kunnen maken. Het zijn toch over het algemeen niet de slechtsten, wat vermogens aangaat, waarop die maatregel moet worden toegepast en aan wien het slechts weinig moei te en inspanning zoude kosten ook voor dat enkel vak te voldoen. Voor het 2e toelatingsexamen, gehouden 31 Augus tus, hadden zich 3 jongelieden aangemeld, waarvan echter slechts 1 zich aan het examen voor de ie klasse onderwierp met ongunstigen uitslag.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 81