6 riolen gootkommen en de uitmondingen van grachten en eken, als belooning genieten zij 22'A cent voor elke kar welke aan de mestplaats gevuld wordt aangebracht. Dit jaar werden aangevoerd 2724 karren met modder, waarvoor werd betaald ƒ612,90. De met droogvuil en modder aan de mestplaats aan gevoerde karren worden zooveel mogelijk nauwkeurig nagezien en alle schadelijke bestanddeelen voor den compost, zooals scherven, steenen enz. daaruit gezocht. e steenen enz. worden gebruikt voor aanplemping bij het terrein der mestplaats. Het uitgezochte ijzer glas enz. wordt tweemaal 'sjaars bij inschrijving verkocht per 100 K.G. In dit jaar was de opbrengst 95,96s. C. Bereiding van compost. Twee arbeiders zijn belast met het bereiden van den compost. Zij verdienen een weekloon van f 6,— en f 7 Hunne diensten worden ook gebruikt bij het ruimen van privaatputten. Zooveel mogelijk wordt zorg gedragen n post te bereidenen als bewijs dat men hierin schijnt e slagen kan d.enen, dat dit jaar, niettegenstaande en minder gunstigen finantieelen toestand van den andbouwer en den strenger winter, de prijzen, evenals m 1890, op ongeveer 2,80 per stère bleven. 0. Verkoop van beer. Dit jaar kon de beer niet zoo goed van de hand 1 worden gedaan dan in 1890. De prijs was 3,50 per stère. E. Toestand der mestplaats. De gebouwen werden dit jaar geteerd en geverfd. De vroegere bestaande schuifdeuren aan de tonnenloods werden veranderd in draaibare deuren; 6 ier-tonnen werden bij de vaalten geplaatst om het ier op te vangen. De gebouwen bevinden zich in goeden staat. De Commissie in zake de Gemeente-reiniging J. G. KLAASSEN. D. W. v. ANDRINGA de KEMPENAER. van NISPEN. F. R. PENNINE

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 76