136 Naar Belgie: spiauter (ruw) 356200 K.G. n id. vleesch (gerookt of gedroogd) 5872 Pruissen: ld. ^3 e. IVerven en Scheepsbouw. In deze Gemeente bestaat slechts eene scheepstim merwerf van weinig omvang. De werkzaamheden al daar bepalen zich tot het herstellen van vaartuigen. f. Het getal schepen van 10 tonnen en meer, in deze Gemeente tehuis behoorende bedraagt 51. g. Reederijen compactenschippersgilden of zee- manscollegiën zijn in de gemeente niet aan- wezig. hoofdstuk XIII. Inrichtingenin verband staande met de uitoefening van Handel en andere bedrijven. Middelen van vervoer. a. Opmerkingen omtrent de rijtuigdienstenmet het oog op het Koninklijk besluit van 31 Juli 1880 Staats blad No. 121 i) Overtreding der bepalingen van bovenstaand besluit, zijn niet te onzer kennis gekomen. De regeling der spoorwegdiensten voldoet aan billijke eischen. Langs de spoorlijn aan de Havenstraat bij de Noor derhaven zijn, volgens ingekomen opgave, 508 waggons vervoerd. Tramwegen. Het Bestuur der tramlijn Zutphen-Gorssel, zetelt in laatstgenoemde gemeente. Aangaande de exploitatie der Zutphensche Tramweg- Maatschappij is mede te deelen het enkel spoor is lang 3.8 K.M., de spoorwijdte be draagt 0,75 M., de dienst wordt verricht met 2 per sonenwagens. Vervoerde reizigers in 189133489. Opbrengst personen vervoer f 3461.90 Per dag- kilometer: 2.49s Personen en goederen vervoer te zamenmet inbegrip van diverse ontvangsten (p. dag kilom) 2.87 b. Opmerkingen omtrent de vaar tuigdienstenmet het oog op gemeld Koninklijk besluit. Ook deze hielden zich zoovere ons bekend is, aan de voor hen geldende wettelijke bepalingen. Wij laten hier volgen een staat van de stoomboot diensten, waarvan de ondernemers in deze gemeente gevestigd zijn. 137

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 70