Algemeene opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij De tuinbouw was in het afgeloopen jaar niet on gunstig. Op de groenten-markten was steeds een evendige handel en voor de producten werden goede prijzen besteed. Op den 12 en 13 September werd door de vereeni- gmg „Floralia" de jaarlijksche tentoonstelling van bloe men en planten gehouden. Ook nu weder bewees deze tentoonstelling, dat velen het streven dezer vereeni- gmg steunen, en bij den werkman liefdevoor bloemen en planten wordt aangekweekt. Boomgaarden worden hier niet aangetroffen, evenmin boomkweekerijen van eenige beteekenis. Ook van de houtteelt valt weinig mede te deelen, slechts gewone soorten, zooals: iepen, essen, en wilgen worden aangekweekt. Marken of gemeentegronden, vroeger verdeeld of nog te verdeelen, bestaan hier niet, en evenmin treft men hier duinbeplantingen en afzanderijen aan. Toestand van den veestapel. De gezondheidstoestand van het rundvee was in het afgeloopen jaar gunstig. Evenals in het vorig jaar was er veel vee ter markt, de handel daarin was levendig. De vetweiderij was zeer ongunstig, zij leverde geene voordeelige resultaten op, daar de prijzen van het vee bij den inkoop hoog en bij den verkoop laag waren. Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerriën veulens en werkpaarden; ezels en muilezels; springstie- ren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossenschapengeiten en bokken var kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: a. Paarden. Dekhengsten Ruinen Merriën Veulens Geheel getal b. Ezels en muilezels c. Runderen. Springstieren Melkkoeien en melkvaarzen Kalveren en pinken Mestvee Trekossen Geheel getal d. Schapen e. Geiten en bokken f. Varkens g. Pluimvee. Aantal hoenders kalkoenen eenden 344- 7- 539- 174. 100. 15- 373- 2850. 12. 69. 8 ri2 113 120. 218. 6. 3i- 820. 500.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1891 | | pagina 58